رئیس پارلمان کردستان عراق: خواهان توسعه روابط با ایران هستیم

اربیل - ایرنا - رئیس پارلمان اقلیم کردستان عراق در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی خواستار توسعه و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، جعفر ایمنیکی در حاشیه مراسم سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار و با اعلام این مطلب اظهار کرد؛ با خرسندی پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک‌ می‌گوییم و اعلام می داریم روابط با ایران همواره باعث افتخار مقامات کرد و مردم کردستان عراق بوده است.
وی افزود ما عمیقا در کردستان عراق خواهان تعمیق و تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران بوده و در این مسیر تلاش خود را به عنوان پارلمان کردستان عراق بکار خواهیم بست.
رئیس پارلمان کردستان عراق که به همراه شماری از اعضای پارلمان این منطقه در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرده بود تاکید کرد روابط با جمهوری اسلامی ایران در زمره اولویتهای اقلیم بوده و تاریخ مشترک با ایران می طلبد برای تعمیق این روابط گامهای بیشتری برداشته شود.
گفتنی است به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شمار زیادی از مردم، احزاب ، گروههای سیاسی و مذهبی به همراه مسئولین کردستان عراق با مراجعه به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل در دو روز گذشته این پیروزی را به مقام معظم رهبری، مسئولین و مردم کشورمان تبریک‌ گفتند.
خاورم**351**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال