مقام کرد عراقی: نقش ایران در مدیریت بحران اربیل وبغداد ارزنده است

اربیل - ایرنا - فلاح مصطفی رئیس دپارتمان روابط خارجی اقلیم کردستان عراق با تاکید بر نقش ارزنده جمهوری اسلامی ایران در حل بحران اربیل و بغداد اعلام کرد نقش جمهوری اسلامی ایران در مدیریت بحران اربیل وبغداد بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، وی در دیدار با مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل همچنین با اشاره به سفر نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق به تهران گفت: توسعه و تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در اولویتهای استراتژیک کردستان عراق قرار دارد و از همین منظر نقش ایران برای حل بحران اربیل و بغداد بسیار راهبردی می باشد.
فلاح مصطفی در ادامه با اشاره به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این مناسبت را بستری برای بیان و تاکید بر روابط دیرین کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد.
مرتصی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل نیز اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده است که در مقاطع حساس در کنار مردم کردستان عراق بوده و خواهد بود.
گفتنی است سرکنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران در اربیل و سلیمانیه به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دو روز گذشته روز پرترافیکی را پشت سر‌گذاشتند و پذیرای تعداد بسیار از سیاسیون، احزاب و گروههای سیاسی و مردم منطقه کردستان عراق برای تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.
خاورم**351**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال