ترامپ دو شریک تجاری آمریکا در آسیا را تهدید کرد

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه بار دیگر چین و کره جنوبی شرکای بزرگ تجاری ایالات متحده در آسیا را تهدید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی هشدار داد که تحریم هایی علیه چین وضع می کند و ممکن است توافقنامه تجارت آزاد با کره جنوبی را لغو یا در آن بازنگری می کند.
ترامپ در جلسه ای با حضور شماری از قانونگذاران آمریکایی گفت که وی در حال بررسی تحریم هایی علیه چین است. وی افزود که «همه گزینه ها» از جمله اعمال تعرفه های جدید بر واردات فولاد و آلومینیوم از چین را بررسی می کند.
ماه گذشته میلادی، وزارت بازرگانی آمریکا دو گزارش در مورد اعطای یارانه چین به صادرات فولاد و آلومینیوم به ترامپ داد. محتوای این گزارش ها تاکنون منتشر نشده است. دولت آمریکا دو ماه دیگر فرصت دارد تا در خصوص اتخاذ اقدامات تلافی جویانه تصمیم گیری کند.
ترامپ همچنین گفته که توافقنامه تجارت آزاد با کره جنوبی که سال 2012 منعقد شد، «یک فاجعه» است. او گفت که یا این توافق را لغو می کند یا در مورد یک «قرارداد منصفانه» به مذاکره مجدد خواهد نشست.
دولت ترامپ در ژوئیه 2017 گفت وگوهایی را به منظور مذاکره دوباره بر سر توافق تجاری با کره جنوبی آغاز کرد. واشنگتن گفته که این توافقنامه باعث شده که موازنه تجاری به نفع کره جنوبی رقم بخورد.
ترامپ اظهار داشت: ما یک توافق بسیار بسیار بد با کره جنوبی داریم. این توافق جز ضرر و زیان چیزی برای ما نداشته است.
ترامپ روز دوشنبه هم از کره جنوبی، چین و ژاپن به دلیل مازاد تجاری که در روابط اقتصادی با آمریکا دارند، انتقاد کرده بود.
شبک**9423**3404** مترجم: هرمز برادران**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال