رئیس مجلس ایالتی خیبرپختونخوا پاکستان:

ایران امروز به عنوان قدرت منطقه ای ظهورکرده است

پیشاور - ایرنا - رئیس مجلس ایالتی خیبرپختونخوا پاکستان با تبریک سالروز پیروزی انقلاب ایران گفت که نظام جمهوری اسلامی ایران در عصر حاضر به عنوان قدرت منطقه ای ظهور کرده است.

به گزارش ایرنا، جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شامگاه سه شنبه در پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا پاکستان با حضور 'اسد قیصر' رئیس مجلس ایالتی به عنوان میهمان ویژه، 'مظفر سید' وزیر دارایی ایالت، 'اکرام الله گنداپور' وزیر کشاورزی ایالت، 'کرامت الله چغرمتی' رئیس سابق مجلس ایالتی و سرکنسول افغانستان 'معین مرستیال'، خانم 'فطرت الیاس بیلور' رئیس اتاق بازرگانی بانوان، جمعی از علما و اساتید دانشگاه های پیشاور و ایرانیان مقیم و علاقه مندان جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
اسد قیصر رئیس مجلس ایالتی خیبرپختونخوا پاکستان در سخنانی در این آیین با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به حکومت دو هزار و 500 ساله شاهنشاهی پایان داد، اظهار داشت: ایران اسلامی توانسته است به رغم چالش های گوناگون به ویژه تحریم های اقتصادی، با تحکیم سیاسی زمینه های رشد و پیشرفت اقتصادی را فراهم کند.
وی اضافه کرد:به عقیده کارشناسان اقتصادی کشورهای غربی شرایط اقتصادی ایران در مرحله کنونی زمینه لازم را برای جهش بزرگ پیدا کرده و به عنوان یک قدرت منطقه ای ظهور یافته است. اسد قیصر انقلاب اسلامی را برای جهان اسلام نمونه ای دانست که رهبران اسلامی باید نقش خود را مانند امام خمینی (ره)ایفا کنند.
رییس مجلس ایالتی خیبرپختونخوا در ادامه سخنانش همچنین با تشریح روابط همه جانبه دو کشور همسایه و اشاره به اشتراکات دو ملت، استفاده پاکستان از تجربیات ایران در زمینه های مختلف همچون کشاورزی، احداث نیروگاه های برق آبی و بهره برداری از معادن در ایالت خیبر را خواستار شد.
'محمدباقر بیگی' سرکنسول کشورمان در پیشاور نیز در این آیین در سخنانی با بزرگداشت ایام الله دهه مبارکه فجر در آستانه آغاز چهلمین سال دوران حاکمیت جمهوری اسلامی از مردم به عنوان پشتوانه اصلی مسیر طی شده در تمامی این سالها در کنار رهبری معظم انقلاب نام برد.
وی با تشریح شرایط کنونی منطقه، لازمه مبارزه جدی با تروریسم به عنوان یکی از معضلات اصلی نه تنها در سطح غرب آسیا بلکه سایر مناطق دنیا را اقدام دسته جمعی از سوی تمامی کشورها دانست و افزود:جمهوری اسلامی ایران در صحنه عمل این آمادگی را به نمایش گذاشته است.
بیگی با تشریح شرایط اقتصادی ایران به عنوان کشوری که از اقتصاد تک محصولی بر پایه نفت فاصله گرفته، گفت:آثار و نتایج برنامه های در چهارچوب اقتصاد مقاومتی در حال ظهور و بروز بوده و کشورهای مختلفی به افزایش مناسبات اقتصادی با ایران پرداخته اند.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور در بخش دیگری از سخنانش اظهار امیدواری کرد که مقامهای پاکستان نیز با تو جه به ظرفیت های موجود از فرصت استفاده کرده و بابرطرف کردن مشکل مراودات بانکی زمینه تبادل هیات های تجاری اقتصادی بیشتری را فراهم کنند.
سرکنسول ایران در پیشاور در پایان سخنانش با بیان توضیحاتی در خصوص تبادل هیات های عالیرتبه میان دو کشور در سال جاری که نشان از تحکیم مناسبات میان دو کشور دارد، عملیاتی شدن توافق های دوجانبه در زمینه های مختلف را خواستار شد.
در ابتدای‌ این مراسم فیلمی از پیشرفت های ایران و مستندی از روابط میان دو کشور به نمایش گذاشته شد که مورد توجه و تحسین حاضران و شرکت کنندگان قرار گرفت.
شبک**1708**آساق**6125**سیدبهادر حسینی**انتشار: علیرضا ارشادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال