تاکید بر لزوم برگزاری کنفرانس بین المللی فلسطین؛

محمود عباس خواستار حمایت مسلمانان روسیه از قدس شد

مسکو - ایرنا - رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با حضور در مسجد جامع مسکو از مسلمانان روسیه خواست از مردم فلسطین در مساله قدس حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، محمود عباس امروز (سه شنبه) پس از بازدید از مسجد جامع مسکو در مقر شورای مفتی های روسیه که در جوار مسجد قرار گرفته است حضور یافت و با شیخ راویل عین الدین رئیس این شورا دیدار کرد.
ابتدا رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گزارشی درباره دیدار دیروز (دوشنبه) خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ارائه کرد و سپس راویل عین الدین رئیس شورای مفتی های روسیه گفت که مسلمانان روسیه سیاست رهبری این کشور در قبال فلسطین و جهان اسلام و کشورهای عربی را می پذیرند.
سایت اینترنتی دفتر مطبوعاتی شورای مفتی های روسیه به نقل از عین الدین در دیدار با محمود عباس خاطرنشان کرد: مساله فلسطین و درد مردم این سرزمین، درد ما است، دشوار شدن اوضاع پس از اظهارات تحریک آمیز (ترامپ) مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس با اعتراض های گسترده جهانی مواجه شد و در این مورد اتفاق نظر وجود دارد که قدس باید موقعیت رسمی خود را که سازمان ملل به آن داده و تمام جامعه جهانی از آن حمایت می کند، حفظ کند.
رئیس شورای مفتی های روسیه گفت: قدس شرقی پایتخت فلسطین است.
شیخ راویل عین الدین سپس گفت که در نشست شورای مفتی های روسیه در اواسط ماه دسامبر سال گذشته، مفتی های روسیه به اتفاق آرا این اقدام تحریک آمیز را محکوم کردند و خواستار حفظ موقعیت قدس و مکان مقدس مسجد الاقصی شدند.
وی ادامه داد: اطمینان داریم که مذاکره های شما با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ثمربخش خواهد بود زیرا روسیه موضع حق و انصاف را بیان می کند.
راویل عین الدین سپس به دیدار محمود حبش مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و هیات همراه از مسجد جامع مسکو اشاره کرد که به وی مدال ویژه خدمت به امت اسلامی اعطا شد.
محمود عباس پس از دیدار با راویل عین الدین، در نشست هیات مدیره شورای مفتی های روسیه با حضور روحانیون برجسته عضو این شورا از مناطق مختلف روسیه حضور یافت.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از مسلمانان روسیه دعوت کرد از فلسطین در مساله موقعیت قدس حمایت کند.
وی گفت: شما باید با ما همبستگی داشته باشید، این یک آزمون بزرگ برای فلسطین است، ما باید از مقدسات خود دفاع کنیم، باید تلاش و مبارزه کنیم تا به دشمنان اجازه تضییع حقوق خود را ندهیم.
محمود عباس گفت: به کشورهای مختلف جهان سفر می کنم تا موضع رهبری فلسطین را تشریح کنم، به بسیاری از کشورهای آفریقایی و اروپایی سفر کردم و از هند و ژاپن نیز بازدید کردم و در همه جا خطر سیاست های آمریکا و تصمیمی که مغایر با همه قطعنامه ها و تصمیم های بین المللی را تشریح کرد.
وی گفت: درسفرهای خود خاطرنشان کردم که قدس اشغال شده و این شهر باید پایتخت فلسطین باشد.
وی یادآوری کرد: در ماه دسامبر سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را تصویب و در آن تصمیم آمریکا در مورد موقعیت قدس به عنوان پایتخت اسراییل (رژیم صهیونیستی) را رد کرد و 128 کشور به این قطعنامه رای دادند.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: مطابق این قطعنامه هر گونه تصمیم و اقدامات که دربرگیرنده تغییر ماهیت و موقعیت شهر قدس باشد، اعتبار قانونی ندارد و بی اعتبار است و باید لغو شود.
محمود عباس بر لزوم برگزاری کنفرانس بین المللی فلسطین تاکید کرد و افزود: این کنفرانس ممکن است در مسکو برگزار شود.
وی افزود: میانجی گری آمریکا را درک می کنیم اما نمی خواهیم این کشور تنها میانجی باشد، خواهان آن هستیم که وساطت چندجانبه باشد و کنفرانس بین المللی بر این اصل برگزار می شود.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته با رئیس جمهوری روسیه دیدار و اعلام کرد که فلسطین نقش میانجی گرانه آمریکا را در حل مناقشه با رژیم صهیونیستی (اسرائیل) نمی پذیرد.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: تصمیم ترامپ برای انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس، همانند سیلی بر صورت ما بود.
برای دریافت تازه ترین خبرهای بین المللی از ایران و جهان با استفاده از لینک زیر وارد کانال تلگرام ما شوید.
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw
اروپام*391 * 1346*3404* رحمت الله خدادادی**انتشار: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال