تلاش مسئولان فوتبال چین برای بستن راه های فرار باشگاه ها از مقررات سختگیرانه در فصل نقل و انتقالات

تهران- ایرنا- مسئولان فوتبال چین به منظور جلوگیری از دور زدن مقررات سختگیرانه در نقل و انتقالات بازیکنان در لیگ برتر این کشور، باشگاه های متخلف را به کاهش امتیاز و محرومیت تهدید کردند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رویترز، این اقدام بعد از آنکه چندین باشگاه درصدد یافتن راهی برای اجتناب از پرداخت 100 درصد مالیات بابت نقل و انتقال بازیکنان خارجی به مبلغ بیشتر از (45 میلیون یوان) 7.10 میلیون دلار انجام می شود.
فدراسیون چین در بیانیه ای اعلام کرد، باشگاه ها یا طرف سومی که برای جذب بازیکنان خارجی مبلغ بند آزادسازی بازیکن را پرداخت می کنند، مشمول پرداخت مالیات می شوند.
علاوه برآن، باشگاه هایی که برای جذب بازیکنان به صورت موقت مبالغی را به صورت وام می پردازند، در صورتی که از مبلغ تعیین شده فراتر برود، مشمول پرداخت مالیات می شوند.
این اقدام در فصل نقل و انتقالات کنونی انجام می شود. فدراسیون چین حق تحقیق در مورد نقل وانتقالات تابستان گذشته را برای خود محفوظ می داند.
درصورت مشاهده هر گونه ابهام در مورد شایستگی بازیکن، ثبت نام بازیکن تعلیق می شود. در صورت دریافت گزارش هایی در مورد نقض مقررات و اثبات آن، 15 امتیاز از باشگاه ها در فصل رقابت های 2018 کسر خواهد شد.
این تصمیم می تواند تاثیر مهمی بر هزینه های کلان باشگاه «تیانجین چوانجیان» داشته باشد که «آنتونی مودسته» مهاجم فرانسوی کلن آلمان را براساس یک قرارداد دو ساله به صورت قرضی به ازای 36 میلیون یورو به خدمت گرفته است. ساختار این قرارداد به منظور راهکاری برای فرار از پرداخت مالیات طراحی شده است.
تیم «بیجینگ گوان» هم برای جذب «سدریک باکامبو» مهاجم سابق ویارئال فرایند طولانی را اجرا کرده است.
این مهاجم کنگویی مبلغ 50 میلیون یورو بابت فعال شدن بند آزادسازی خود را به باشگاه اسپانیایی پرداخت. این باشگاه اعلام کرد باکامبو به بیجینگ گوان می رود.
تصاویری از تمرین این بازیکن در پکن منتشر شده، اما باشگاه هنوز به طور رسمی جذب این بازیکن را اعلام نکرده است. رسانه های چین از انعقاد یک قرارداد پنج ساله با این بازیکن خبر داده اند.
ورزشی**1584**1368
مترجم: مولوی** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال