تقویت حضور نیروهای دمکراتیک سوریه در مرزهای این کشور با ترکیه

دمشق- ایرنا- نیروهای دمکراتیک سوریه در 48 ساعت گذشته حضور خود را در مناطق مرزی در شمال و شمال غرب استان 'حسکه' با ترکیه افزایش دادند.

به گزارش ایرنا، رسانه های مخالفان امروز (سه شنبه) به نقل از منابع محلی افزودند: نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) نیروهای خود را در منطقه 'اصفر نجار' در حنوب شهر 'راس العین' در شمال غرب استان 'حسکه' به سه گردان تقسیم کرده اند.
کردها نخستین گردان خود را در منطقه 'کشتو'، دومین گردان را در داخل شهر 'راس العین' و سومین گردان را در منطقه 'صنعتی' در شمال غرب استان حسکه در همسایگی کشور ترکیه مستقر کرده اند.
این نیروها برای واکنش به هر اتفاق جدیدی از سمت نیروهای ترکیه در آمادگی کامل بسر می برند.
حزب دمکراتیک سوریه نیروهای بیشتری نیز در شرق شهر 'راس العین' در نزدیکی روستا های 'علوک'و 'نداس' مستقر کرده است.
نیروهای دمکراتیک همچنین مقرهای دیده بانی در طول مسیر 'راس العین تا قامشلی' و 'راس العین تا تل ابیض' ایجاد و منازل نزدیک مرز ترکیه را از ساکنان آن خالی کرده اند.
ارتش ترکیه 25 روز پیش، عملیات غیر قانونی موسوم به «شاخه زیتون» را با هدف اخراج یگان های کرد از عفرین آغاز کرد.
بر اساس اعلام رسانه های ترکیه در جریان این عملیات بیش از 6 هزار نیروی نظامی ترک مشارکت دارند.
دولت آنکارا هدف از این عملیات اشغالگرانه را نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) در عفرین عنوان کرده است.
مقام های آنکارا، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (ی.پ.گ)، را متهم می کنند که با حزب کارگران کردستان ترکیه همکاری دارد و آن را شاخه سوری این گروه می نامند.
خاورم**8005*1275
انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال