احتمال وقوع سیلاب در رودخانه ها و مسیل های استان تهران

تهران- ایرنا- دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از شروع موج تازه بارش ها در استان تهران و خطر طغیان رودخانه ها و سیلاب ها خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت نیرو، «هژیر باقرنژاد» اضافه کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی تقویت سامانه بارشی فعال بر فراز استان تهران از امشب تا اواسط روز چهارشنبه (25 بهمن ماه) بارندگی در سطح استان به خصوص نیمه شمالی تشدید می شود.
وی ادامه داد: احتمال رخداد تگرگ و رعد و برق در مناطق مستعد نیز وجود دارد و به دلیل حاکمیت جریانات گرم جنوبی عمده بارش این سیستم به صورت باران و تنها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود به همین منظور احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.
باقر نژاد با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش محسوس دما (به خصوص در ارتفاعات) پیش بینی می شود، اضافه کرد: با توجه به احتمال وقوع سیلاب، شهروندان از نزدیک شدن و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در مناطق درگیر بارش خودداری کنند و نسبت به هشدارهایی که از سوی سازمان های مربوطه اعلام می شود، توجه جدی داشته باشند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**٩١٨٩*2025
خبرنگار: اسماعیل داودی**انتشاردهنده: لیلا جودی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال