تدوین طرح جامع بازتوانی از جزیره ای عمل کردن جلوگیری می کند

تهران ایرنا - معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران کل کشور با بیان این که در تدوین این طرح به زوایای مختلف بازتوانی افراد متاثر از حادثه توجه می شود، گفت: این طرح از جزیره ای عمل کردن نهادها در موضوع بازتوانی جلوگیری می کند.

محمد فرید لطیفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این که طرح جامع بازتوانی در دستور کار قرار گرفته است، گفت:در اجرای این طرح از دیگر نهادهای همچون هلال احمر، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و کمیته امداد امام خمینی بهره می گیریم.
وی با بیان این که پیش از این پس از وقوع بحران ها برای بازتوانی افراد، از مدل و روش های مختلف استفاده می شد، گفت: با نهایی شدن این طرح از این روش برای بازتوانی افراد آسیب دیده استفاده می شود.
لطیفی اضافه کرد: در این طرح به بازتوانی در ابعاد مختلف همچون روانی، معیشتی و معنوی توجه می شود.
معاون بازسازی سازمان مدیریت بحران کل کشور با اشاره به این که تشکل های مردم نهاد در این طرح جایگاه مهمی دارند، گفت: سمن ها در کنار ارگان های دولتی می توانند در مواقع بحران کمک های زیادی به افراد آسیب دیده بکنند.
وی درباره اسکان زلزله زدگان کرمانشاه اظهار کرد: دادن کانکس روش درستی نیست چون سبب می شود افراد در فکر احیای سرپناه از دست داده نباشند و به زندگی در کانکس عادت کنند؛ ولی در بسیاری از مواقع چاره ای غیر از این نبود.
لطیفی افزود: به خصوص در شهرها سعی شد، اجاره بهای منزل در اختیار افرادی که خانه شان را از دست دادند قرار گیرد و به افراد کانکس داده نشود.
وی در این باره اضافه کرد: دولت برنامه جدی دارد در حوزه ترمیم بافت های فرسوده ورود کند چون بسیاری از بافت های کشور فرسوده هست.
اجتمام**3377 1418
خبرنگار : سمانه زین العابدین ** ناشر: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال