حضور چشمگیر مقامات اسلوونی در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

بلگراد - ایرنا - مراسم بزرگداشت سی ونهمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی باحضور چشمگیر و گسترده مقامات، مسئولان سیاسی و لشکری، مدیران و مسئولان وزارت خارجه، فعالان عرصه اقتصاد و تجارت و شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی اسلوونی در لوبلیانا برگزار شد.

به گزارش روزسه شنبه سفارت ایران در لوبلیانا، در این مراسم باشکوه که شامگاه دوشنبه برگزار شد، اسقف اعظم لوبلیانا و مفتی و رئیس جامعه اسلامی اسلوونی، سفرا و روسای هیات‌های دیپلماتیک و نیز هموطنان ایرانی مقیم حضور داشتند.
در این مراسم پس از نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و ابراز احترام حاضرین نسبت به امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، مرتضی درزی رامندی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی ضمن خوشامد به مهمانان و شرکت کنندگان، ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی را از ابعاد مختلف که در صدر آنها استقلال، آزادی و برپایی نظام مردم سالار دینی هستند، تشریح کرد.
سفیر کشورمان ضمن اشاره به برگزاری نزدیک به چهل انتخابات و انتخاب مجدد آقای روحانی با کسب اکثریت مطلق آرا، این امر را انتخاب مجدد اعتدال در سایه رهبری وهدایت های داهیانه مقام معظم رهبری عنوان کرد.
وی در ادامه دستاوردهای نظام طی سی و نه سال گذشته در عرصه های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی و آموزشی و پزشکی را برشمرد که با بهره مندی از فناوری های بومی و کاهش وابستگی به نفت در بسیاری از زمینه ها به یکی از کشورهای پیشرفته در منطقه و حتی در سطح جهان تبدیل شده است.
در پایان این مراسم،مهمانان حاضر از هنر و موسیقی اصیل و همچنین طعم غذاهای سنتی ایرانی، بهره بردند.
اروپام**436**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال