اتاق ایران در دانشگاه دولتی ایروان راه اندازی شد

مسکو - ایرنا - اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان در مراسمی با حضور سید کاظم سجادی سفیر ایران، گقام گئورکیان معاون رئیس دانشگاه و گقام پطروسیان رئیس دانشکده روابط بین الملل این دانشگاه راه اندازی شد.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، در ابتدای این مراسم پروفسور پطروسیان ضمن تبریک 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور همسایه از بدو استقلال ارمنستان نسبت به شناسایی این کشور، برقراری روابط دیپلماتیک و تاسیس سفارتخانه در ایروان اقدام کرد.
وی افزود: ایران در سال های سخت آغاز استقلال از هیچ کمک و حمایتی به دولت و ملت ارمنستان دریغ نکرد.
وی همچنین تاکید کرد: بدون حضور ایران صلح و ثبات در منطقه قفقاز جنوبی برقرار نخواهد شد.
در ادامه این مراسم، سید کاظم سجادی سفیر کشورمان توسعه روابط فرهنگی، دانشگاهی، علمی، تردد گردشگران و همکاری های اقتصادی را از جمله راه های عملیاتی و اجرایی برای بسط و گسترش مناسبات دو کشور دانست.
وی گفت: افتتاح اتاق ایران در این دانشکده فرصت مناسبی برای اساتید و دانشجویان ارمنی فراهم خواهد آورد تا بوسیله آن همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور بیش از پیش برقرار شود.
سفیر کشورمان دانشجویان زبان فارسی را سفیران مودت، دوستی، مهر و محبت بین دو ملت دانست و ابراز امیدواری کرد: توسط این دانشجویان فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران به مردم ارمنستان معرفی شود.
سجادی همچنین برقراری مناسبات خوب و حسنه با همسایگان را یکی از اصول اساسی سیاست خارجی کشورمان دانست و افزود: تمام تلاش مسئولین و رهبران ایران برقراری مناسبات و روابط مسالمت آمیز با همسایگان بوده و ما همواره خواهان صلح و ثبات در منطقه هستیم. اروپام** 1346*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال