لیگ قهرمانان؛

بازگشت هیجان به فوتبال اروپا

تهران-ایرنا- مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب پس از 69 روز تعطیلی، بار دیگر هیجان فوتبال را به قاره کهن باز می گرداند.

به گزارش ایرنا؛ رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا بیست و یکم شهریورماه شروع و مرحله گروهی این رقابت ها پانزدهم آذرماه با شناسایی 16 تیم منچستریونایتد انگلیس، بازل سوییس، پارسی سن ژرمن فرانسه، بایرن مونیخ آلمان، آ.اس رم ایتالیا، چلسی انگلیس، بارسلونا اسپانیا، یوونتوس ایتالیا، لیورپول انگلیس،سوویا اسپانیا، منچسترسیتی انگلیس،شاختار دونتسک اوکراین،بشیکتاش ترکیه،پورتو پرتغال،تاتنهام انگلیس و رئال مادرید اسپانیا به پایان رسید و این رقابت ها وارد مرحله حذفی شد.
در شب نخست این مرحله و در دو دیدار همزمان بازل سوییس با منچسترسیتی و یوونتوس با تاتنهام به میدان می روند و با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
تیم بازل سوییس درحالی به دیدار منچستر سیتی انگلیس صدرنشین فعلی رقابت های لیگ برتر انگلیس می رود که این تیم دربهترین شرایط خود قرار دارد و شکست این تیم با این شرایط بسیار دشوار است.
از این رو، در خوش بینانه ترین حالت مناسب ترین نتیجه ای که می توان برای این تیم پیش بینی کرد، کسب یک تساوی خانگی برابر حریف قدرتمند خود است که به آن دل خوش کرده و امیدوار باشند.
و اما در دومین دیدار تیم های آماده تاتنهام و یوونتوس با یکدیگر روبه رو می شوند، دو تیم در حال حاضر در لیگ های داخلی کشورشان وضعیت خوبی دارند و از نظر فنی می توان گفت تقریبا در یک سطح قرار دارند و این موضوع می تواند تقابل دو تیم را دیدنی کند.
از خاطر نبریم دو تیم خط حمله بسیار کوبنده ای دارند، در یک سو «هری کین» و یارانش و در دیگر سو «گونزالو» و «هیگواین» آماده قرار دارد و به طور حتم غفلت از این بازیکنان نتایج جبران ناپذیری را برای حریف بدنبال خواهد داشت.
اما از آنجا که تیم یوونتوس درلیگ قهرمانان سابقه حضورپیاپی و کسب نتایج درخشان تری نسبت به حریف خود دارد به نظر می رسد برتری این تیم دراین بازی محتمل تراز تاتنهام باشد.
درادامه این رقابت ها چهارشنبه شب نیز دو دیدار دیگر به طور همزمان برگزار و درمهم ترین بازی تیم رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان تیم پاری سن ژرمن است.
شاگردان «زین الدین زیدان» که دیگر امیدی به کسب عنوان قهرمانی در لالیگای اسپانیا ندارند و از گردونه رقابت های جام حذفی اسپانیا موسوم به «کوپا دل ری» نیز حذف شده اند، برای کسب یک جام در این فصل تنها چشم به لیگ قهرمانان دارند.
به طور حتم زیدان و تیمش پس فردا شب مقابل تیم گرانقیمت پاری سن ژرمن که از «نیمار» و «کاوانی» بهره می برد، بازی دشواری پیش رو خواهد داشت و تنها نقطه اتکای این تیم تجربه بالا و قهرمانی های متعدد این تیم در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا است که می تواند به کار این تیم بیاید برهمین اساس، چنانچه زیدان و تیمش بتوانند در این مرحله از سد تیم پاریسی بگذرند می توانند به قهرمانی در این لیگ امیدوار بمانند.
البته از حواشی ستارگان این دو تیم در روزهای اخیر نیز نمی توان به آسانی عبور کرد، رونالدو پس از یک دوره موفقیت آمیز درتیم رئال مادرید این روزها قصد جدایی از این تیم را دارد و از نیمار به عنوان یکی از گزینه های جانشینی او دراین تیم بزرگ یاد می شود که این موضوع بر کیفیت این بازی تاثیر خواهد گذاشت.
در دیگر دیدار پس فردا شب تیم پورتو صدرنشین لیگ دسته اول پرتغال با تیم لیورپول انگلیس که درمکان سوم جدول رده بندی لیگ برتر جزیره قرار دارد، دیدار خواهد کرد.
«یورگن کلوپ» که پس از حذف از رقابت های جام حذفی انگلیس بشدت از سوی رسانه های این کشور تحت فشار قراردارد، نیمکت خود در این تیم را لرزان تر از هرلحظه دیگری احساس می کند از این رو با تمام قوا پای به این میدان می گذارد.
از سوی دیگر تیم پورتو نیز به هیچ وجه بدنبال حذف از گردونه این رقابت ها حداقل در این مرحله نیست و برای شکست حریف به میدان می آید. بر همین اساس بازیکنان سختکوش این تیم شب سختی را برای تیم لیورپول رقم خواهند زد.
دیدارهای برگشت رقابت شب های اول ودوم این رقابت ها 15 و16 اسفند ماه برگزار می شود.
برنامه شب اول و دوم مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا از این قرار است:
سه شنبه شب،24 بهمن ماه:
بازل سوییس – منچسترسیتی
یوونتوس – تا تنهام
چهارشنبه شب، 25 بهمن ماه:
پورتو – لیورپول
رئال مادرید – پاری سن ژرمن
ورزشی.**9144**1368
خبرنگار:سعید قهرمانی** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال