سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین: مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی، آرمان 'استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی' است

بلگراد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران به خبرگزاری دولتی فدراسیون بوسنی و هرزگوین گفت که مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی، آرمان 'استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی' است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو، محمود حیدری سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین همزمان با سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرگزاری دولتی فدراسیون بوسنی و هرزگوین، به تشریح دستاوردهای کشورمان در طول چهار دهه گذشته و روابط دو کشور پرداخت و گفت: ایران شاهد یکی از مردمی‌ترین انقلاب های قرن بیستم بود که صرفاً اهداف اقتصادی یا سیاسی نداشت، بلکه حامل پیام های معنوی نیز بود و لذا علاوه بر مردم ایران، میلیون ها انسان دیگر در سراسر جهان نیز مجذوب پیام های این انقلاب شدند.
حیدری اضافه کرد: مهم ترین دستاوردهای انقلاب هم تحقق آرمانی بود که در شعار 'استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی' خلاصه شده است.
سفیر کشورمان افزود: در طول نزدیک به 40 سال گذشته، تلاش های زیادی از طرف دشمنان در راستای توقف پیشرفت های انقلاب صورت گرفت، از جنگ تحمیلی صدام حسین علیه ایران گرفته تا شلیک موشک از ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی، اقدامات تروریستی علیه مردم و دانشمندان ایرانی و اعمال تحریم های ظالمانه و تلاش امپراتوری های رسانه ای برای ایجاد ایران هراسی.
وی افزود: اما ایران کشوری قدرتمند با تاریخی طولانی است و دستاوردهای انقلاب اسلامی به بهای سنگین خون شهدای بسیاری تضمین شده است و اطمینان داریم انقلاب اسلامی، مسیر رو به جلوی خود را ادامه خواهد داد.
وی گفت: امروز ملت ایران خرسند است که در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و به خصوص گروه تروریستی داعش، نقشی ممتاز و پیشرو در منطقه دارد؛ به گونه ای که به اذعان همه آگاهان سیاسی اگر مبارزه واقعی و قاطعانه ایران نبود، امروز شرایط آسیایی غربی از منظر حضور و سیطره تروریسم به گونه ای دیگر بود.
حیدری با اشاره به روابط دوستانه کشورهای ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: جمهوری اسلامی ایران از جمله اولین کشورهائی بود که استقلال جمهوری بوسنی و هرزگوین را به رسمیت شناخت و در کنار دولت و ملت بوسنی و هرزگوین قرار گرفت و کمک های بشر دوستانه ایران به ملت این کشور در دوره جنگ و خدمات ارائه شده برای بازگشت آوارگان و بازسازی خرابی های ناشی از جنگ، نیاز به توضیح ندارد.
حیدری گفت: سفرهای مقامات دو کشور در سال های گذشته در سطوح مختلف صورت گرفته و در حال حاضر نیز همکاری های سیاسی خوبی درجریان است و اراده جدی برای ارتقاء روابط، میان مسئولان ‏ارشد دو کشور را شاهد هستیم.
اروپام**436**1486**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال