معاون سازمان میراث‌ فرهنگی: صیانت از آثار تاریخی یک مسئولیت مدنی است

تهران - ایرنا - معاون میراث ‌فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از کاروانسرای تاریخی «تی‌تی» در سیاهکل گفت: صیانت از آثار تاریخی یک مسئولیت مدنی است.

به‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمدحسن طالبیان در حاشیه بازدید از کاروانسرای تاریخی تی‌تی با بیان اینکه این بنا جلوه‌ای از سبک معماری و سند هویتی منطقه دیلمان و سیاهکل را به نمایش گذاشته است، واگذاری آن به بخش خصوصی را یک ضرورت خواند و گفت: مشارکت‌جویی در حفظ و صیانت از میراث‌فرهنگی یک ضرورت به شمار می‌آید، لذا باید با واگذاری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی برای اجرای کاربری جدید بوم‌گردی و ترویج فعالیت‌های همسو با صنعت گردشگری تلاش کرد.
وی صیانت از آثار تاریخی را یک مسئولیت مدنی خواند و افزود: این وظیفه خطیر باید فرهنگ‌سازی شود و در این بین فعالان صنعت گردشگری، تشکل‌های مردم‌نهاد و دانشجویان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
معاون سازمان میراث ‌فرهنگی با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز، بر لزوم معرفی هرچه بیشتر ابنیه تاریخی به گردشگران و فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی تأکید کرد و مسئولان استان خواست تا پویایی و تعالی استان را با تکیه به عناصر هویت‌بخش مورد توجه قرار دهند.
تی تی کاروانسرا مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان سیاهکل، روستای بالارود واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۷۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۸۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
سیاهکل یکی از شهرستان‌های خوش آب و هوای استان گیلان است.
فراهنگ**3079**دریافت: علی اسدی** انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال