نقض رای ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با پیگیری به موقع و ارائه مستندات لازم در دیوان عدالت اداری توسط این اداره کل، رای بدوی ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده نقض و شکایت شاکیان رد شد.

وجیهه قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مطرح شدن درخواست خروج خانه تاریخی علیزاده از آثار ملی کشور توسط مالک فعلی آن در دادگاه تجدیدنظر اظهار کرد: با بررسی و ارائه مستندات لازم توسط کارشناسان و پیگیری بخش حقوقی سازمان میراث فرهنگی رای بدوی ابطال ثبت ملی خانه تاریخی علیزاده توسط دیوان عدالت اداری صادر و این بنا در ثبت ملی باقی ماند.
وی گفت: پیش از این، خانه علیزاده براساس رای دیوان عدالت ابطال ثبت و از فهرست میراث‌فرهنگی ملی خارج شده بود که پرونده این موضوع از چند ماه اخیر در دیوان عدالت اداری مورد بررسی است.
خانه تاریخی مهندس علیزاده بهترین معمار تهران حدود 45 سال پیش در دوره پهلوی دوم در پیچیده ترین شکل ممکن بر روی تپه های خیابان الهیه در پنج طبقه ساخته شده، این خانه از لحاظ فنی واجد ارزش فرهنگی و معماری ویژه است.
خانه تاریخی علیزاده در خیابان آفریقا، تقاطع بزرگراه مدرس، خیابان گلناز، پلاک 5 واقع شده که سال 84 ثبت ملی شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین کمالی فر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7247/7245/ 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال