متکی: اجماع ملی نیاز کشور است

گرگان - ایرنا - معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ضروری ترین و فوری ترین نیاز کشور اجماع ملی است و نباید فرصت ها را برای ارائه خدمت به راحتی از دست بدهیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، منوچهر متکی در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن شهر گرگان مرکز استان گلستان اظهار کرد: امروز شعار امام راحل در حنجره پاک و خلف صالح او به همان رسایی، جوانان جهان اسلام را در سراسر دنیا به عزت و خودباوری فرا می خواند.
وی خطاب به مسئولان اضافه کرد: اگر همواره با انقلاب همراه باشیم موفق خواهیم بود.
متکی تاکید کرد: با دو نگاه نمی توان کشورداری کرد و باید نقشه واحد داشته و هر حزبی در انتخابات رای آورد آن نقشه را اجرایی کند تا کشور به موفقیت و خودکفایی در همه زمینه ها برسد.
وی افزود: اگر شرایط ما خاص است و اگر دیگران بعد از برجام آمدند قرار داد بسته و فاینانس قول دادند ولی مدت هاست خبری از آنها نیست، دلیل سیاسی دارد ،باید در برابر آن با توجه به شرایط دنیا، اقتصاد مقاومتی را اساس فعالیت های اقتصادی کشور قرار دهیم زیرا برآمده از متن مقاومت اسلامی و انقلابی است.
متکی به توطئه های رژیم صهیونیستی و آمریکا هم اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب روز به روز در لاک دفاعی رفته و از ابهت آنها در دنیا و منطقه کاسته می شود.
به گفته وی؛ حمله به افغانستان، ایجاد داعش و حمله به عراق، سوریه و سقوط اف 16 رژیم صهیونیستی؛ نمونه های بارز از دست دادن ابهت و بی اثری آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است.
وزیر اسبق امور خارجه همچنین گفت:22 بهمن 57 روز امام راحل و انقلاب اسلامی بود و همواره یادآور عزت و خودباوری ملت ایران در مقابل دشمنان اسلام است.
به گزارش ایرنا امروز همزمان با سراسر کشور در45 شهر و روستای استان گلستان راهپیمایی 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی و اقوام مختلف ساکن در این استان برگزار شد.
6204/1648
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال