راهپیمایی 22 بهمن از نگاه مسوولان و شخصیت ها

تهران- ایرنا- راهپیمایی 22 بهمن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران امروز با حضور گسترده مردم در مسیرهای از پیش تعیین شده در تهران و شهرهای مختلف همراه با مقام های کشوری و لشکری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران از مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خیابان آزادی به جمع میلیونی حماسه آفرینان در یوم الله 22 بهمن پیوست و در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کرد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه هم امروز از تقاطع خیابان اسکندری به انقلاب به جمع مردم در راهپیمایی باشکوه ٢٢ بهمن ملحق شد و همدوش مردم در این راهپیمایی شرکت کرد.
وی حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن را نمایش اقتدار جمهوری اسلامی، یکپارچگی و وحدت ملت ایران به همه جهانیان عنوان و تاکید کرد که این حضور پاسخ محکمی به همه توطئه های دشمنان در طول همه سال های گذشته بود.
آیت الله صادق آملی لاریجانی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هر ساله این اثر مهم در راهپیمایی ٢٢ بهمن مترتب است.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: خدا را شاکریم که امروز هم مانند سال های گذشته مردم با حضور گسترده و پرشورشان در راهپیمایی ٢٢ بهمن، بار دیگر اقتدار ملی کشور را نمایش گذاشتند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم که برای شرکت در راهپیمایی شکوهمند مردم در شیراز به این شهر سفر کرده است ، گفت: 22 بهمن متعلق به همه مردم ایران است و به هیچ جناح و گروهی مربوط نیست.
وی افزود: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده آن است که آن‌ ها می‌ خواهند همین راه را با استقامت ادامه دهند و از امنیت و پیشرفت خود حمایت کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همگام با راهپیمایان تهرانی در حماسه بزرگ‌22بهمن حضور یافت.
آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی با حضور در راهپیمایی عظیم مردم تهران سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید هم با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی، گفت: ملت ایران بار دیگر حماسه ای بزرگ خلق کرد و مشت محکم به دهان مستکبران و ایادی آن ها زد.
وی با حضور در راهپیمایی 22 بهمن در قم در جمع خبرنگاران افزود: مردم ایران با حضور گسترده خود بار دیگر با انقلاب اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب و آرمان های امام راحل تجدید پیمان کرده و با تمام وجود در صحنه حاضر شدند.
آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: این حضور ملت، تمام نقشه های دشمنان را خنثی و آن ها را ناامید کرده است.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22بهمن ، گفت: ملت ایران اسلامی همیشه در مقابل توطئه های دشمنان هوشیار و بیدار است.
وی روز یکشنبه با حضور در راهپیمایی 22 بهمن شهر قم در جمع خبرنگاران افزود: ملت ایران همواره در مقابل دشمنان مقاوم بوده و باید از حضور چنین مردم هوشیار و مقاومی تقدیر کرد.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: مسئولان باید قدردان این مردم باشند و مشکلات آنان را برطرف کنند.

آیت الله عبدالله جوادی آملی از دیگر مراجع تقلید ضمن حضور در راهپیمایی 22 بهمن شهر مقدس قم گفت: پیام اول این راهپیمایی حق شناسی از امام راحل، شهیدان و جانبازان است.
وی افزود: حمایت از نظام و دعوت مسئولان به خدمتگزاری بیشتر پیام دیگر این راهپیمایی است.
وی ادامه داد: این راهپیمایی پیامی نیز به بیگانگان دارد که هیچ خیال باطلی در سر نپرورانند و بدانند ملت ایران روز به روز قوی تر از انقلابیون اول انقلابند.
وی با بیان این که نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان مستحکم و قوی به کار خود ادامه می دهد، ابراز امیدواری کرد: این نظام تا ظهور حضرت ولی عصر(عج) مورد عنایت قرار بگیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و استاد برجسته حوزه علمیه قم نیز در این راهپیمایی با تقدیر از حضور باشکوه مردم، گفت: مردم ایران پای نظام اسلامی و انقلاب ایستاده اند.
آیت الله ابراهیم امینی افزود: مردم هرکجا که احساس کنند دشمنان دنبال ضربه زدن به انقلاب و نظام هستند، در صحنه حاضر شده و توطئه های آن ها را خنثی می کنند.
وی حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و صحنه های مختلف سیاسی کشور را مورد اشاره قرار دا و خطاب به مسئولان گفت: شما هم باید در رفع مشکلات مردم کوشا باشید.

معاون اول رئیس جمهوری هم در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن و آیین گرامیداشت انقلاب اسلامی ایران در تهران در گفت و گو با خبرنگاران گفت: ملت ایران پای نظام انقلاب اسلامی ایستاده اند و با حضور پورشور خود در راهپیمایی 22 بهمن از نظام و آرمان هایی که امام راحل برای انقلاب ترسیم کرده است، دفاع می کنند.
اسحاق جهانگیری افزود: مردم این حضور را برای استمرار حرکت نظام و انقلاب بسیار کارساز می دانند و نشان می دهد که مسئولان باید با اقدامات و تلاش گسترده تری در جهت رفع مشکلات آنها حرکت کنند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در راهپیمایی مردم بندرعباس گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مستقل در جهان است که روی پای خود ایستاده، مسئولانش آزادانه تصمیم گرفته و مردم نیز عاشقانه از رهبر خود تبعیت می کنند.
محمدباقر نوبخت وحدت را به عنوان رمز پیروزی انقلاب ذکر کرد و افزود: مردم در همه دشواری ها هیچ گاه انقلاب خود را ترک نکرده اند.

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در راهپیمایی امروز تهران گفت که تهدیدات خارجی همواره باعث تقویت وحدت و انسجام ملی و حضور گسترده و پرشور مردم در صحنه می شود.
علی اصغر مونسان در گفت وگو با خبرنگاران افزود: هر زمان که تهدیدات خارجی علیه کشور افزایش پیدا کرده، مردم نشان دادند یکپارچه و با اتحاد بیشتر پای کشور و انقلاب ایستادند.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری هم در جمع راهپیمایان 22 بهمن در شهر یزد گفت: پیام حماسه ماندگار ملت قهرمان ایران در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن امسال، همان همدلی و انسجام ملی همه دلسوزان کشور برای تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی است.
محمد نهاوندیان با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا افزود: ملت ایران امروز با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن باردیگر اعلام کرد که همچنان در مسیر نظام ، انقلاب اسلامی ،ولایت و اهداف و آرمان های الهی حرکت می کند.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با حضور در جمع راهپیمایان مراسم بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران پشتیبانی مردم را اصلی ترین عامل اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و افزود: حضور میلیون ها ایرانی غیور در خیابان های شهرها و روستاها ی سراسر کشور مهر تاییدی است بر آرمان های امام راحل(ره) و لبیکی جانانه بر دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس نیز امروز در حالی که شمار زیادی از راهپیمایان کرمانی وی را احاطه کرده بودند در صفوف راهپیمایان ۲۲ بهمن شهر کرمان حضور یافت.

فرمانده نیروی انتظامی هم در مسیر راهپیمایی در میدان انقلاب گفت : وضعیت امنیت راهپیمایان در سراسر کشور خوب است و راهپیمایی با امنیت ادامه دارد.
سردار حسین اشتری در جمع خبرنگاران افزود: پلیس در سراسر کشور در کنار مردم و راهیپمایان است و امیدواریم با هماهنگی و همکاری مردم و ناجا هیچ مشکلی تا آخر مراسم برای مردم رخ ندهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در راهپیمایی امروز تهران گفت: امروز شاهد انسجام، اقتدار و وحدت ملی در سایه همدلی و هم صدایی در ایران هستیم.
سید عباس صالحی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت گو با خبرنگار ایرنا با تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: همانطور که رهبری فرمودند، تماشایی ترین حضور مردم را امروز شاهدیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: 22 بهمن فرصتی است تا همه اقشار مردم در کنار قرار بگیرند تا از منافع ملی و آرمان های نظام دفاع کنند.

وزیر نفت هم در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: در جامعه اسلامی ما، وحدت باید به معنای واقعی کلمه در عمل محقق شود نه اینکه در قالب حرف بماند.
بیژن نامدار زنگنه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چیزی که ما بیش از همه در جامعه خود به آن نیاز داریم و امیدواریم روز به روز در کشورمان تقویت شود، وحدت به معنای واقعی آن و در عمل است.
وی اظهار داشت: همه در حرف از وحدت سخن می گویند اما در عمل هر کس کار خودش را انجام می دهد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هم در راهپیمایی امروز تهران گفت: با راهبری رهبر معظم انقلاب و همت جوانان ایران، آینده‌ای شکوفا و ایرانی آبادان را پیش رو خواهیم داشت.
وی به خبرنگار ایرنا گفت: 22 بهمن ماه روزی تاریخی در ایران اسلامی است که در چنین روزی تغییری بنیادین در ایران رخ داد و نظام کشور از سلطنتی به جمهوری اسلامی تغییر کرد.

وزیر دادگستری هم در راهپیمایی امروز تهران گفت: مهمترین عامل موفقیت و خارج شدن از گردنه های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن و حفظ وحدت است.
سید علیرضا آوایی که در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با خبرنگار قضایی ایرنا گفت و گو می کرد، درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم افزود: در جلسات خدمت دوستان از قوای مختلف عرض کردم که ممکن است بعضی از بخش هایمان، همه روحیات و دیدگاه ها و سلایق هم را قبول نداشته باشد.

وزیر ورزش و جوانان هم در راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: 38 سال مردم با تمام توان و اراده خود با حضور در تمام صحنه های سیاسی و اجتماعی کشور از حاکمیت نظام و دستاوردهای انقلاب دفاع کردند و در فجر 39 نیز با حضور گسترده خود مانند سال های پیش به این مهم جامه عمل پوشاندند.
مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران با تبریک این ایام به همه فجرآفرینان سال 57 و مردمی که در 39 سال گذشته با ایثارگری ها و جان گذشتگی های خود از حریم انقلاب و نظام دفاع کردند، افزود: بطورقطع در چهلمین حضور خود در آینده نیز ، این جمعیت پرشور را خواهیم دید.

وزیر اطلاعات هم با بیان اینکه ملت ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب در همه عرصه ها سرود پیروزی سر می دهد، گفت: دشمنان ملت ایران بدانند که خواب های آنان برای متزلزل کردن انقلاب اسلامی هیچگاه تعبیر نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در مراسم راهپیمایی مردم کرمانشاه در چهار راه بسیج این شهر با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ملت ایران با هدایت های رهبر معظم انقلاب راه خود را ادامه خواهد داد و پرچم پرافتخار انقلاب را به دست صاحب اصلی اش امام زمان (عج) خواهد سپرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در راهپیمایی امروز مردم تهران گفت: حضور و مشارکت مردم در صحنه، نقش اساسی در تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، شرایط مطلوب تر در فضای داخلی و حفظ یکپارچگی و انسجام ملی دارد.
محمد شریعتمداری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: حضور شکوهمند آحاد مردم جامعه اسلامی در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، ضمن مایوس کردن دشمنان نظام اسلامی، بار مسئولیت مسئولان نظام را سنگین تر می کند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در حاشیه راهپیمایی 22بهمن تهران گفت: برای اینکه مشروعیت نظام جمهوری اسلامی ادامه یابد، لازم است که کارآمدی نظام روز به روز افزایش یابد.
محسن هاشمی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران مشروعیت خود را از انتخابات و حضور مردم در چنین عرصه هایی می گیرد.

شهردار تهران هم با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: 22 بهمن به عنوان یک عید و جشن ملی، نماد وحدت و انسجام مردم ایران است.
محمد علی نجفی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انقلاب اسلامی ایران در سایه وحدت و یکپارچگی ملت به پیروزی رسید و یادآوری این مهم موجب تقویت بنیان های وحدت ملی در کشور خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران نیز با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت مردم برای حل مشکلات کشور، گفت: باید زمینه مشارکت مردم به ویژه جوانان در راستای حل مشکلات و توسعه کشور به خوبی فراهم شود.
محمود نیلی احمد آبادی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ماه در تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مشارکت مردم تا کنون در راهپیمایی 22 بهمن همچون سال های گذشته بسیار خوب و دارای پیام است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به حضور پرخروش ، گسترده و عمیق مردم در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: حضور حماسی مردم در جشن انقلاب، نمایش وحدت و انسجام ملی در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
محمد سعیدی کیا در راهپیمایی 22 بهمن ماه تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنی های آمریکا با ما ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده که البته این دشمنی همیشگی بوده و تازگی ندارد.
وی اظهار کرد: مردم همیشه به خوبی در صحنه حضور پیدا می کنند اما امسال برای اینکه نشان دهند که حامی و حافظ انقلاب هستند، حضوری گسترده و حماسی در راهپیمایی 22 بهمن دارند.

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ره دستیابی به انسجام و وحدت ملی واگذاری امور به مردم است.
محمد هاشمی رفسنجانی در حاشیه مراسم راهپیمایی 22 بهمن تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جامعه ما جامعه ای متکثر است و از جهات مختلف به لحاظ فرهنگی، دینی و قومیتی متفاوت است.

رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران هم گفت: انسجام ملی رمز موفقیت و پیروزی انقلاب ما است.
مهدی چمران در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن ماه تهران و در گفت و گو با ایرنا افزود: هم قبل و هم بعد از پیروز انقلاب اسلامی شاهد انسجام ملی مردم هستیم و همین امر سبب شده است تا پیروزی انقلاب ما حفظ شود.

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی هم گفت: بهترین راه کار برای تقویت انسجام ملی در شرایط کنونی آن است که مسئولان به جای حرف زدن دست به دست هم داده و مشکلات جامعه را کمتر کنند.
علیرضا زاکانی در جمع راهپیمایان یوم الله 22 بهمن تهران گفت: به شکر خداوند متعال مشکلات کشور بن بست ندارد بلکه امکانات و پتانسیل مناسبی وجود دارد که اگر مسئولان دست به دست هم داده و با همه وجود در خدمت مردم باشند، بهترین شرایط برای ایجاد تفاهم و انسجام ملی فراهم می شود.

مشاور سرپرست نهاد ریاست جمهوری هم گفت: مردم با حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر پشتیبانی و حمایت قاطع خود از نظام مقدس نظام جمهوری اسلامی را ثابت کردند.
علی جنتی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما به عنوان وظیفه ملی در این راهپیمایی شرکت می کنیم و امسال هم در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در این جشن ملی حاضر شده ایم.
وی اظهار کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند «22 بهمن امسال، 22 بهمن تماشایی است»، امروز این جمعیت تماشایی را در راهپیمایی، شاهد هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را با شکوه دانست و گفت مردم با حضور در این راهپیمایی حمایت خود را از انقلاب اعلام کردند.
سید فرید موسوی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن در تهران در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان اینکه علیرغم همه تلاش هایی که می خواستند امسال تجلی وحدت و با هم بودن مردم نمودی نداشته باشد، مردم در صحنه حاضر شدند، افزود: مردم و جوانان حضور خوبی در راهپیمایی داشتند که این نمود وحدت است و نشان می دهد که مردم دوباره با حضور خود با آرمان های بلند امام و انقلاب و رهبری بیعت کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال به عنوان یک حضور حماسی، فوق العاده و تماشایی در سطوح بین المللی ثبت و ضبط خواهد شد.
سردار احمد وحیدی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: راهپیمایی 22 بهمن امسال، یکی از شلوغ ترین و حماسی ترین راهپیمایی ها برای گرامیداشت جشن پیروزی انقلاب بود.
وی تصریح کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با همت و تلاش مردم پیروز و مستقر شد و در 4 دهه اخیر همواره از حمایت قاطع مردم برخوردار بوده است.

معاون طرح و برنامه قوه قضائیه گفت: اقتدار مردمسالاری دینی ایران اسلامی منشا و موجب ناکامی توطئه های مکرر نظام سلطه برعلیه انقلاب اسلامی شده است .
ابراهیم عزیزی در آئین راهپیمایی 22 بهمن شهر ایلام اظهار کرد: پیوند عمیق و مستحکم مردم با منویات رهبری در طول دوران انقلاب که موجب عزت و اعتبار کشور در عرصه های بین المللی و مایوس کردن دشمنان شده بیانگر کارآمدی و توانایی مردم سالاری دینی نظام ایران اسلامی است.
وی افزود: مردم با بصیرت و متعهد ایران با هوشمندی و وفاداری به آرمان های انقلاب و حضور در صحنه های حساس سیاسی همواره توطئه ها و هجمه های استکبار جهانی را یکی پس از دیگری خنثی کرده اند و همچنان پرشور دنباله رو مسیر انقلاب هستند.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، حضور مردم در راهپیمایی ٢٢ بهمن را مهر تأییدی برای تثبیت اقتدار و انسجام جمهوری اسلامی دانست.
اصغر جهانگیر در حاشیه راهپیمایی ٢٢ بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور اقشار مختلف جامعه در این راهپیمایی افزود: این حضور جدای از پیام انسجام و یکدلی ملت ایران و اقتدار جمهوری اسلامی ، حاوی پیام مهمی برای دشمنان انقلاب هم هست.

گزارش*1436*انتشار: داود پورصحت*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال