حضور چشمگیرشخصیت های آلبانیایی در بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تیرانا

بلگراد-ایرنا- مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در تیرانا با حضور چشمگیر مقامات سیاسی و اقتصادی آلبانی از جمله معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی این کشور در هتل بین المللی تیرانا برگزار گردید.

به گزارش ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی در تیرانا، در این مراسم که شامگاه جمعه (دیشب) به دعوت سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلبانی در هتل بین المللی تیرانا برپا شد، همچنین تعداد قابل توجهی از سفرای کشورهای اروپائی و اعضای جامعه دیپلماتیک مقیم تیرانا حضور یافتند.
در این مراسم با شکوه رهبران طریقت های مذهبی و دوستداران اهل بیت علیهم السلام و علاقه مندان به ایران اسلامی، فرهیختگان و اساتید دانشگاهی و همچنین اصحاب رسانه های جمعی شرکت داشتند.
«غلامحسین محمدنیا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلبانی در این مراسم باشکوه طی سخنانی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی کشورمان، موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در گشودن فصل جدیدی از مردم سالاری دینی و عینیت بخشی به خودباوری و قدرت تعیین سرنوشت بر اساس خواست و رای ملت را مورد اشاره قرار داد.
وی در ادامه به ارائه فهرستی از آخرین دست آوردهای علمی، فرهنگی، اقتصادی و پیشرفت های حاصله در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و همچنین به سطح علمی کشور و دانش آموختگان دانشگاهی و رده بندی کشور در جایگاه های قابل قبول علمی، فناوری و تحقیقاتی و تولیدی در سطح جهان اشاره کرد.
سیاست خارجی اصولی و تعامل گرا با هدف مشارکت حداکثری بر اساس منافع ملی و مبارزه جدی و عملی جمهوری اسلامی ایران با تروریسم به عنوان معضل اصلی جهان امروز که نیازمند مشارکت جهانی است نیز بخشی از اظهارات سفیر کشورمان در تیرانا بود.
محمدنیا در سخنان خود برجام را غیر قابل مذاکره دانست و بر ضرورت حفظ و پایبندی به این توافق به عنوان مدلی در زمینه حل اختلافات تاکید کرد و دست آوردهای سیاست خارجی کشورمان را متعلق به همه ملت غیور ایران دانست که یک کشور خاص بدون توجه به این واقعیت نمی تواند چنین دست آوردهائی را نادیده بگیرد.
اروپام**436**1479

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال