فراخوان ملی برای 22 بهمن متفاوت

تهران - ایرنا - تاکید حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر متفاوت و با شکوه تر بودن آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در سال 96 نسبت به قبل، نشانه اهمیت ملی و بین المللی راهپیمایی سراسری فردا (یکشنبه) است که با فراخوان های ملی سازمان ها، نهادها و شخصیت ها همراه است.

به گزارش ایرنا، آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: چهار دهه از پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی ایران می گذرد و امروز روزی است که ملت شریف ایران باز هم در عرصه حضور پیدا می کنند تا به قدرت طلبان و دشمنان ایران اسلامی ثابت کنند که در راه استقلال و آزادی کشورشان ثابت قدم مانده اند و از ولایت،دین و راه امام راحل حمایت می کنند.
در ادامه بیانیه آمده است: ملت ایران همچنان مقاوم با هوشیاری با همبستگی و با اتکال به خداوند در یوم الله ۲۲ بهمن سرمایه بزرگ شان را به رخ جهانیان خواهند کشید و برای دستیابی به آینده ای روشن نیاز است تا بار دیگر در عرصه اجتماعی سربلند حضور یابند. تا خصومت ها و کینه ورزی شیاطین بزرگ را نابود کرده و مکر دشمنان را با بصیرت از بین ببرند و نام سرزمین اسلامی را سربلند کنند.
روابط عمومی آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) از ملت شریف ایران دعوت می کند همانند گذشته با حضور پرشور و وحدت آفرین خود جهت شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پیمان با امام راحل و رهبری را مستحکم تر کنند.

*** حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، عبدالله جوادی آملی و سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید و سید هاشم حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت قم از آحاد ملت ایران برای حضور باشکوه و دشمن شکن در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کردند.
به گزارش ایرنا از قم، این بزرگان با اشاره به حساسیت راهپیمایی امسال 22 بهمن، از مردم خواستند با حضور گسترده و چشمگیر خود در این صحنه حماسی، بار دیگر سیلی محکمی به دشمنان اسلام و انقلاب زده و آنها را برای همیشه ناامید کنند.
- آیت الله ناصر مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود، بر ضرورت حضور حماسی، گسترده و پرشور مردم بصیر ایران در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد و گفت: همه باید در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده و ضربه ای دیگر به دشمن وارد کنند، با راهپیمایی 22 بهمن معلوم می شود که مردم بعد از حدود 40 سال به انقلاب خود علاقه مند هستند و این راهپیمایی های عظیم نشانه وفاداری ملت به انقلاب است و با این کار دشمن را مایوس می کنند.
وی با بیان این که ناآرامی های اخیر امید کاذب برای دشمنان ایجاد کرده است، اظهار داشت: باید با حضور پرشور نشان دهیم که این امید به ناامیدی منتهی می شود.
وی با اشاره به تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب های دیگر ادامه داد: انقلاب ما با همه انقلاب های دنیا تفاوت واضح داشت انقلاب های دیگر متکی به غرب و شرق بوده و بدون آن نمی توانستند کار را پیش ببرند اما انقلاب اسلامی بدون تکیه به شرق و غرب به پیروزی رسید و پیشرفت کرد.
- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید نیز با تاکید بر اینکه آحاد مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن برای نشان دادن عزت و اقتدار جمهوری اسلامی، شرکت کنند، گفت: حمایت و حفظ انقلاب از اوجب واجبات است، در روز 22 بهمن همه باید در صحنه حاضر شوند و عزت ایران را به نمایش بگذارند.
وی ادامه داد: این انقلاب که 40 سال است با عزت و اقتدار در برابر کارشکنی ها و دشمنی های فراوان غرب و استکبار و صهیونیست ها ایستاده و همینطور هم خواهد ایستاد، خواب را از چشم مستکبران ربوده است.
وی بیان کرد: شعارهای اول انقلاب را نباید فراموش کنیم، ارزش های انقلاب با فداکاری مردم به وجود آمد و برای پیروزی انقلاب همین مردم خون دادند.
وی با بیان این که سازش با آمریکا و اروپا برخلاف ارزش های انقلاب است، اضافه کرد: این انقلاب مسئولیت بزرگی برعهده مسئولان نظام گذاشت و همه باید در راستای گفتمان امام خمینی(ره) حرکت کنند.
- آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید از همه مردم ایران برای حضور باشکوه در راهپیمایی حماسی 22 بهمن دعوت کرد و گفت: ضمن احترام به همه اصناف و قشرهای جامعه، همه مردم با وجود برخی ایرادات و مشکلات که در کشور وجود دارد، در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند.
وی در ابتدای درس اخلاق خود بیان داشت: مردم با حضور در راهپیمایی، عزت و شکوه اسلام و نظام اسلامی را بخواهند، دفاع ما از اصل انقلاب و نظام باشد، در صحنه به خوبی حضور داشته باشیم و به خصوص زنان با حضور خود عفاف و حجاب را بیش از پیش شکوفا کنند.
وی با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن، از همه قشرها به ویژه بانوان برای حضور پررنگ در این راهپیمایی دعوت کرد و گفت: زنان در مقابل این رفتار برخی از دختران ناآگاه که روسری خود را برداشتند باید همپای مردان در راهپیمایی 22 بهمن حضور یابند و اعلام کنند که شعار ما این آیه قرآن است که می فرماید «وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَی جُیُوبِهِنَّ»
- آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از دیگر مراجع تقلید نیز با دعوت از همگان به حضور پرشور در راهییمایی 22 بهمن گفت: حضور مردم در همه برهه های حساس، برای دفاع از اسلام و انقلاب فوق انتظار ما بوده است.
وی با بیان این که مردم ایران صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، گفت: ما باید قدردان این ملت شریف و وظیفه شناس باشیم، چراکه همیشه در هر شرایطی برای دفاع از اسلام و انقلاب بیش از انتظار ما در صحنه حضور داشته اند.
آیت الله علوی گرگانی حضور پرشور مردم در گردهمایی های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی ها را نشان از دلسوزی ملت نسبت به انقلاب و خون شهدا دانست و افزود: مردم ما یک بار دیگر در 22 بهمن امسال وفاداری خود را به انقلاب اسلامی نشان خواهند داد.
- آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نیز با تاکید بر این که همه بدانند ملت بزرگ ایران با قدرت پای انقلاب خود ایستاده است گفت: مردم رشید ایران اسلامی با حضور گسترده و حماسی خود در راهپیمایی 22بهمن بار دیگر نقشه دشمنان را نقش برآب خواهند کرد.
وی با بیان این که ملت بزرگ ایران بداند که مامن و پناهگاه آنها انقلاب اسلامی، نظام و رهبری است تاکید کرد: نسبت به کشور و مردم دلسوزتر از نظام و مسئولان کشور وجود ندارد، چرا که دیگران خیرخواه ما نیستند بلکه آنها به دنبال منافع خود هستند.
وی با بیان این که از همان آغاز نهضت امام (ره) تاکنون، ملت ایران با انواع توطئه ها، تحریم ها و شبیخون های فرهنگی مواجه شده است تصریح کرد: با وجود تمام این مشکلات، مردم ایران در برابر این توطئه ها همواره در صحنه حضور داشته و در روز 22 بهمن امسال نیز بر خلاف میل دشمن با حضور گسترده و چشمگیر مانع تعبیر خواب دشمن علیه این نظام اسلامی خواهند شد.

*** مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای عموم مردم به ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را به حضور در راهپیمایی ٢٢ بهمن دعوت کرد.
در این بیانیه آمده است: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) نقطه عطف تاریخ ساز دوران معاصر کشور عزیزمان است. آنچه که مبنای این حرکت عظیم و هویتبخش این نهضت مردمی گردید، ابتنای انقلاب بر مدار فرهنگ غنی ایرانی اسلامی این سرزمین بود.
انقلاب اسلامی زمینه ساز عزت و هویت ملی شد و بیست و دوم بهمن ماه نقطه پایان تحقیر ملت از سوی استعمارگران و زورگویان و سرآغاز فصل نوین شکوفایی ایران در سایه فرهنگ دینی و ملی است. عرصه فرهنگ و هنر در دوران پس از انقلاب، نقطه وصل و انسجام بخش اقشار و اقوام مختلف این مرزو بوم بوده و هست.
اکنون و در آستانه سالروز پیروزی پرشکوه انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین بهار آزادی، مدیران وکارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همگام با آحاد ملت شریف ایران با گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و امام شهدا و با تجدید میثاق با آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی و تجدید عهد با مقتدای خویش مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) در راهپیمایی غرورآفرین یوم الله ٢٢ بهمن شرکت کرده و ندای وحدت و سربلندی ایران اسلامی سر خواهند داد.
از عموم مردم عزیز کشورمان بویژه اصحاب فرهیخته فرهنگ، هنر و رسانه که همواره در روزهای سخت انقلاب یار و همراه و در پیمودن مسیر پیشرفت و توسعه کشور، پیشرو و تاثیرگذار بوده اند، دعوت می کنیم تا با حضور پرنشاط خود در این راهپیمایی ملی، برگ زرین دیگری بر اوراق پرافتخار ایران اسلامی افزوده و حماسه پر شور دیگری بیافرینند.

*** وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه با صدور بیانیه‌ای خواستار حضور حداکثری دانشجویان، استادان و دانشگاهیان همگام با ملت شهید پرور ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این بیانیه با اشاره به نقش تاثیرگذار دانشجویان و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ و صیانت از آن آمده است: دانشگاه و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی پیشرو و برجسته داشته‌اند و بیش ازسایر نهادها ازمواهب انقلاب اسلامی بهره برده‌اند.
دستاورد دانشگاه ها در عرصه های علم و فناوری که جهانیان را خیره کرده است، همگی مرهون انقلاب اسلامی است و بزرگداشت دهه فجر و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مصداق وفاداری نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با خون شهیدان است.
در یوم الله ۲۲ بهمن، خانواده بزرگ استادان، دانشجویان و دانشگاهیان همگام با سایر اقشار ملت قهرمان و شهید پرور، با شرکت پرشورحداکثری و معرفت مدارانه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام انقلابی بودن و انقلابی ماندن خود را به دنیا ارسال می کنند.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام می کند که با الهام از آرمان های انقلاب اسلامی و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری توانسته است با کسب افتخار آمیزترین دستاوردها، اقتدار ملی را از طریق اقتدار علمی و اقتصاد مقاومتی را از راه اقتصاد دانش بنیان تحقق بخشد.
اینک در سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ازجامعه علمی و دانشگاهی کشور دعوت می شود همگام با ملت سرافراز ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت و با آرمان های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب بیعت و تجدید میثاق کنند.
بی شک حضور دانشگاهیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن به معنای حضور پر رنگ و تلاشگرانه در یک جهاد علمی برای کسب مرجعیت علم و فناوری در جهان خواهد بود.

*** دعوت دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاهیان و مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن
در متن این پیام که روز شنبه انتشار یافت، آمده است: انقلاب اسلامی، بی تردید جنبشی عظیم و مردمی در مناسبات سیاسی جهان معاصر بود که ملتی ستمدیده توانست با ندای حق طلبی امام راحل و به تأسی از سیره سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مقابل ظلم و فساد رژیمی وابسته به پا خیزد و ثمره این حرکت بی نظیر، تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی باشد.
«پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه های بدخواهان و دشمنان ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بروز پیدا کرد، اما ایثار، مقاومت و صلابت مردم در راه حفظ کیان کشور به گونه ای بود که ذره ای از خاک میهن را به بیگانگان ندادند و این سند افتخار برای همیشه در تاریخ جاودان خواهد بود.»
در این پیام تصریح شده است: امروز در حالی به سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می شویم که ایران اسلامی در سایه هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری یکی از امن ترین کشور های منطقه و جهان به شمار می رود و در مسیر تعالی و توسعه متوازن قرار دارد. مسلماً این امر با همت، وحدت و همدلی آحاد مردم شریف ایران به ویژه فرهیختگان و جامعه دانشگاهی فراهم شده است.
در این پیام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، از فرهیختگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه دعوت می کند که در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و این حرکت عظیم مردمی و وحدت بخش پیشقدم باشند تا بار دیگر با مشت های گره کرده فریاد استقلال، آزادی و عظمت ایران اسلامی را به گوش جهانیان برسانند.

*** جامعه اسلامی مهندسین نیز اعلام کرد: ملت بزرگ ایران جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب عظیم را درحالی برگزار می نمایند که آوازه انقلاب اسلامی ایران اکنون در شرق و غرب عالم پیچیده است. انقلابی که با اهدافی عالی از حاکمیت اسلام ناب تا برقراری عدالت و استقلال طلبی و عدم سرسپردگی به قدرتهای استعماری، به پشتوانه حمایت خیل عظیم ملت ایران و رهبری داهیانه امام بزرگوار رضوان ا... تعالی علیه به پیروزی رسید.
هنوز شیرینی سرنگونی نظام طاغوت و پیروزی انقلاب کام ملت را کاملا شیرین نکرده بود که جنگی نابرابر بر این مرز و بوم تحمیل شد و همه دنیا برای محو انقلاب ایران، عزت ملت ما را نشانه رفتند اما زهی خیال باطل که ایران کنام شیران و مهد دلیران است. خون های پاک، ضامن استقلال و حفظ تمامیت ارضی ایران شد و ذره ای از خاک ما در دست اجنبی نماند. اما این پایان کار نبود و ایرانیان چون استکبار و اذنابش را به چالش کشیده بودند و ندای عدالت طلبی را در جهان فریاد زده بودند، آماج تهدیدها و تحریم ها قرار گرفتند.
اما امت ایران عزیز صبورتر و مقاوم تر شدند و هرچه دشمنی دشمنان و فتنه انگیزی فتنه گران بیشتر شد، اتحاد و همدلی ملت ایران نیز افزایش یافت و از حضور میلیونی در پای صندوق های رای تا پرشکوه ترین جلوه های حضور در راهپیمایی های 22 بهمن گرفته تا کور کردن چشم فتنه در دی ماه 88 و تا دفاع از حریم آل الله در آن سوی مرزها و نابودی داعش و داعشیان، خواب دشمنان این مرز و بوم را تعبیری وارونه کردند.
جامعه اسلامی مهندسین ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل عظیم الشأن و شهدای گلگون انقلاب اسلامی، از آحاد ملت عزیز ایران برای حضور باشکوه در راهپیمائی های 22 بهمن در سراسر کشور دعوت به عمل می آورد و با فریادی رسا به جهانیان اعلام می دارد که ایران عزیز همچنان استوار به سمت قله های افتخار با وحدت ملی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به پیش خواهد رفت. ان شاءالله.

*** احزاب زنان اصلاح طلب با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: ۲۲بهمن روزی متعلق به همه ایرانیان است و باید نماد وحدت و همدلی باشد.
در بیانیه انجمن روزنامه نگاران زن، جمعیت حمایت ازحقوق بشر زنان، جمعیت زنان مسلمان نواندیش و مجمع زنان اصلاح طلب آمده است: انقلاب اسلامی انتخاب ملتی بود که خواستار رها شدن از بند استبداد، استعمار و تحقق استقلال، آزادی، عدالت، فصل الخطاب قرار گرفتن قانون، کرامت انسانی و رهایی از رعب، وحشت، خفقان و پایان دادن به ویژه خواری‌ها و رفع هر گونه تبعیض و تحقیر بود و تحقق جامع و کامل ایرانی برای همه ایرانیان.
مردمی که از جان خود گذشتند تا پس از انقلاب اسلامی،نظامی در ایران مستقر شود که استقلال و آزادی و مردمسالاری سازگار با دین را برای همه ایرانیان به ارمغان آورد. نظامی که در پرتو آن 'مردم' ولی نعمت حاکمان باشند.
اگر امروز در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی مردمی‌ترین انقلاب تاریخ جهان بار دیگر یکصدا می‌شویم دلیل اصلی آن را باید در فلسفه بزرگداشت این روز جستجو کرد یعنی بزرگداشت یاد و خاطره همصدایی و همبستگی صدای تمام ایرانیان در چنین روزی برای تحقق خواسته‌های عدالت‌جویانه و مبتنی بر شعار جدی «استقلال، آزادی،جمهوری اسلامی».
بزرگداشتی از یادروز حماسه حضور و مشارکت تمام مردان و زنانی ایرانی که با تمام تفاوتها کنار هم ایستادند و تحقق نظامی عدالت‌محور، مستقل، قانونمدار و به دور از اقسام فساد برای ایرانی آزاد و مبتنی بر جمهوری اسلامی را مطالبه کردند و نزدیک به ۴۰سال است به رغم همه کاستیها و ناملایمات به موفقیتهای بیشتر نظام دل بسته‌اند.
حال آنکه باید اذعان نمود جمهوری اسلامی در کنار همه دستاوردهایی که در زمینه‌های استقلال و امنیت و توسعه داشته، هنوز در برخی اهداف به موفقیت نرسیده و باید با همت مضاعف زنان و‌مردان ایران راه نرفته بطورکامل طی شود.
قابل انکار نیست آنهاکه در چهار دهه اخیر همه سعی خود را به کار بستند تا ثابت کنند این نظام از توان و کارآمدی و الزامات یک حکمرانی خوب برخوردار نیست ممکن است هر اعتراضی را در راستای اهداف خود مصادره کنند، اما این رویکرد آنان، نباید مانعی برای دیدن و ‌یا باعثی برای انکار ناکارآمدی‌ها و نقدهایی باشد که به عنوان مطالبات امروز این مردمانی مطرح می‌شود که همان مردمان دیروز در صفوف انقلاب یا فرزندان آنها هستند و با هدف اصلاح امور، بهبود وضعیت موجود و نیل به ایرانی عدالت محور و فارغ از تبعیض، برای همه ایرانیان مطرح می‌شود و به بیان روشن، قدرت واقعی نظام بر آمده از مردمی ترین انقلاب دنیا را باید شاقول رضایت مندی مردمی دانست که قرار بوده ولی نعمت حاکمان باشند.
ما احزاب زنان اصلاح طلب با گرامیداشت آرمانهای انقلاب، امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب در کنار ملت آگاه و صبور ایران اسلامی بویژه زنانی که همواره قهرمانان بی بدیل تاریخ انقلاب بوده‌اند، تاکید می‌کنیم۲۲بهمن روزی است که متعلق به همه ایرانیان است. اعلام می‌کنیم که باور داریم به رغم همه نقدها در ۳۹سال گذشته زنان ایران به ظرفیتی بی بدیل از حیث رشدیافتگی و توانایی و اعتماد به نفس و برهم زدن خطوط تبعیض و انحصار، دست یافته‌اند و اگر به آنان فرصت بیشتری داده شود،بالندگی و پیشرفت کشور روندی مضاعف به خود خواهد گرفت.
ما زنان احزاب اصلاح طلب برای تجدیدعهد و پیمان مجدد با آرمانهای انقلاب اسلامی در جشن ۲۲بهمن به نمایندگی از صدای بخش مهمی از زنان که خواستار عدالت واقعی، رفع هرگونه تبعیض جنسیتی و استقرار جامع تمام ارکان مردمسالاری در ایران هستیم در این همایش ملی که روزی متعلق به همه ایران و همه صداهای ایرانیان می‌دانیم شرکت می‌کنیم و تاکید می‌کنیم ایران امروز بیش از همیشه به تقویت وحدت ملی مبتنی بر برسمیت شناختن تمامی تفاوتها و خواسته‌های آحاد مردم نیازمند است و ۲۲بهمن می‌تواند نماد این وحدت ملی در عین کثرت دیدگاههای موجود باشد.
ما احزاب زنان اصلاح طلب با حضور خود در این روز ملی اعلام می‌داریم مخالف حرکت های اقلیتی هستیم که قصد دارند این روز را به نفع جریانی خاص مصادره کنند و به جای سر دادن شعار وحدت، دست به رفتارهایی می‌زنند که نتیجه ای جز پاشیدن بذر کینه و نفاق و نقار به دنبال نخواهد داشت.

*** فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز پیروزی انقلاب اسلامی افزایش سهم مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان در اداره کشور را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست.
در این بیانیه آمده است: قریب به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن سال 57 می گذرد؛ سال‌هایی که نظام جمهوری اسلامی در برابر تمام دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان با حمایت مردم شریف و اراده وصف‌ناپذیر ایستادگی کردد تا نظامی مردمی را پیاده سازد که مسیر بالندگی و رشد روزافزون را طی نماید؛ امروز انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک جریان قدرتمند در جهان شناخته می‌شود.
پیروزی، استقرار، تثبیت و تعالی انقلاب اسلامی بی‌بدیل برخواسته از اراده ملت در سایه رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر کبیر انقلاب مهیا گردید؛ همبستگی ملت، اعتقاد و ایمن راستین به اهداف و آرمان‌های آن امروز انقلاب اسلامی را در مسیر تعالی و رشد روزافزون سوق داده به نحوی که بر مبنای باور به اصول عدالت‌طلبانه و برابری خواهانه آن کاستی‌ها و مشکلات مسیر را با سعه صدر می‌پذیرند.
22بهمن در تاریخ جمهوری اسلامی ایران نقطه عطفی است که هر ساله مشارکت حداکثری ملت شریف ایران در راهپیمایی این روز تأکیدی دوباره بر باور و اعتقاد خدشه‌ناپذیر ملت ایران به استقلال، آزادی وجمهوری اسلامی که ثمره این حرکت انقلابی بود می‌گذارد تا به جهانیان نشان دهد که این نظام برخواسته از خواست و اراده و رأی ملت است.
موج ناملایماتی که در ماه گذشته در کشور پدیدار گردید این کج‌خیالی را در اذهان بدخواهان نظام در داخل و خارج ایجاد کرد که شاید عنصر انسجام بخش نظام که همان مردم هستند از این حبل متین فاصله گرفته‌اند، اما حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نشان خواهد داد فضای جامعه ایرانی فضای گفتمانی است که با تدبیر و درایت امور آن را تا سر منزل مقصود که همان اعتلای جامعه ایرانی و اسلامی است ثابت قدم و استوارتر از پیش حرکت خواهد کرد.
فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت روز پیروزی انقلاب اسلامی، در کنار مردم شریف در این رویداد ملی شرکت خواهد کرد تا یادآور یکی از دستاورد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مبنی بر افزایش سهم مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان در اداره کشور باشد.

*** فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن از ملت بزرگ ایران برای شرکت در راهپیمایی جشن پیروزی انقلاب دعوت کرد.
در این بیانیه آمده است که مقام معظم رهبری (مدظله الشریف) تاکید فرموده اند ۲۲بهمن امسال از بیست و دوم بهمن های تماشایی خواهد شد.
بیانیه می افزاید: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در حالی که جمهوری اسلامی ایران سربلند از هجمه های دشمنان به عنوان بزرگترین قطب منطقه ای واسلامی در برابر استکبار ایستاده است و توطئه های گوناگون نتوانست خللی در اراده ملت بزرگ ایران ایجاد نماید و انقلاب همچنان به یاری خداوند در مسیر خود شتابان و پرنشاط حرکت می کند و مهیای آفرینش حماسه ای دیگر می شود تا به جهانیان نشان دهد که مردم غیرتمند ایران همپای مسئولین با همدلی و هم افزایی در حفظ وتقویت ارزش های نظام مصمم هستند و مسئولین با وحدت، یکدلی و یکرنگی و با اراده ای مصمم در راه خدمت رسانی به مردم و کمک به کارآمدی نظام و رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهند نمود.
با گرامیداشت یاد وخاطره حضرت امام خمینی( ره ) و شهدای انقلاب اسلامی، ملت بزرگ ایران را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری(مدظله الشریف) دعوت نموده، امیدواریم به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) عید غدیر انقلاب به عید اهتزاز پرچم عدالت وصلح جویی و مهرورزی متصل گردد.

*** سازمان بسیج دانش آموزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، فرصتی است تا دستاوردهای این انقلاب بزرگ مورد ارزیابی قرار گیرد، انقلابی که بدون اغراق می‌توان از آن به عنوان بزرگترین پدیده قرن یاد کرد.
سازمان بسیج دانش آموزی در ادامه افزوده است : انقلاب اسلامی با عزم، ایمان و نیروی انقلابی ملت ایران حول ولایت و رهبری امام ‌خمینی(ره) در 22 بهمن 57 طومار رژیم شاهنشاهی را در هم پیچید و تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای دستیابی به اهداف و آرمان‌های متعالی خود رقم زد.
در بخش دیگری ازاطلاعیه آمده است: در این مقطع حساس تاریخی، شاهد تهدیدهای نظام سلطه در برابر ملت انقلابی ایران هستیم که تاریخ درخشان و پرافتخار انقلاب اسلامی ثابت خواهد کرد ملت بزرگ و بصیر ایران به درستی از این پیچ بزرگ تاریخی عبور می کند.
در این بیانیه آمده است: این ملت شریف با ایمان، با روحیه و اراده پولادین خود و تفکر انقلابی که در کالبد آن نهادینه شده، رمز عبور خود از مشکلات و چالش های پیش رو را در پرتو تدابیر امامین انقلاب اسلامی می بیند.
بیانیه تاکید کرده است: اکنون در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب اسلامی و با عنایت به سخن فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای «مدظله العالی» که فرمودند«به حول و قوه الهی 22 بهمن امسال از آن 22 بهمن های تماشایی خواهد بود» دانش آموزان بسیجی ضمن حضور پرشور، باصلابت و آگاهانه در مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان را به حضور گسترده در این راهپیمایی دعوت کرده و آمادگی خود را برای دفاع در تمامی عرصه های مورد نیاز اسلام، انقلاب و پاسداشت میراث گرانسنگ بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای والامقام اعلام می دارد.
بیانیه خاطرنشان کرد: بسیجیان دانش آموز با حضور در جشن قدرت نمایی اسلام و معنویت، ضمن خلق حماسه ای دیگر در برابر شیاطین بزرگ، پیام روشن خود را مبنی بر نهراسیدن از تهدیدهای توخالی سران استکباری و پاسداری از آرمان های بزرگ امام عزیز و خون پاک و مطهر شهیدان نشان داده و اعلام خواهند کرد که نسل چهارم این انقلاب همانند نسل های پیشین خود این راه مقدس را زیر هدایت رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی» ادامه خواهد داد و در این مسیر الهی از بذل همه هستی خود نیز دریغ نخواهد ورزید و با توکل به خداوند پرچم این نظام مقدس و انقلاب را به صاحب اصلی‌اش حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهند سپرد.

** 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال