ورود نخستین قطار باری روسیه به بارانداز آستارا

آستارا - ایرنا - با تکمیل عملیات ریل گذاری خط آهن آستارا - آستارا، نخستین قطار باری روسیه در نوزدهمین روز بهمن 1396 به بارانداز آستارا در استان گیلان وارد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار آستارا روز پنجشنبه در حاشیه ورود قطار باری روسی به بارانداز راه آهن این شهرستان گفت: این قطار حامل 6 واگن تخته نراد و ام دی اف با ظرفیت حمل 55 تن بار در هر واگن از مسیر ریلی جمهوری آذربایجان وارد ایران شده است.
یونس رنجکش افزود: بار قطار در بارانداز تخلیه و با کامیون ها به مقاصد خود در ایران منتقل خواهد شد و راه آهن آستارا -آستارا برای کشورهای منطقه اهمیت تجاری زیادی دارد و موجب رونق اقتصاد منطقه خواهد شد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مورد گفت: توسعه و تجهیز بارانداز راه آهن آستارا پیگیری می شود و بازرگانان ایرانی باید از موقعیت و ظرفیت این خط آهن، برای سرمایه گذاری و رونق کسب و کار استفاده کنند.
ولی داداشی افزود: با پیوند راه آهن آستارا به راه آهن رشت - قزوین، در اقتصاد منطقه توسعه همه جانبه روی خواهد داد و در مرحله نخست، سالانه یک میلیون تن کالا به صورت ریلی و زمینی حمل و نقل خواهد شد.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد پیوندهای ریلی دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند که ادامه این طرح با امتداد 2.5 کیلومتر و بارانداز آن در آستارای ایران اجرا شد و در آینده با پیوستن به خط آهن رشت - قزوین، کریدور ریلی شمال - جنوب ایران فعال خواهد شد.
شهرستان مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرزی آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
خبرنگار: یوسف هدایتی** انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال