عزت بگوویچ از نمایشگاه هنرمندان ایرانی در سارایوو دیدن کرد

بلگراد - ایرنا - عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین ضمن بازدید از آثار نگارگری، خوشنویسی، سفالگری و خاتمکاری هنرمندان ایرانی در سالن ویچنیتسا شهر سارایوو گفت: فرهنگ غنی و تاریخ کهن ایران در تمامی این آثار ارزشمند متبلور است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، باقر عزت بگوویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی وهرزگوین با اشاره به زیبایی منبت کاری روی چوب از این میزان ظرافت و دقت در کار با چوب طبیعی، آفریدن آثاری فاخر توسط هنرمندان ایرانی را تحسین کرد.
درجریان این بازدید یکی از آثار خوشنویسی استاد بهشتی به رسم یادبود به باقر عزت بگوویچ اهدا شد. همچنین از طرف شهرداری تبریز نیز هدیه ای تقدیم عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین گردید.
مراسم افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران باعنوان جلوه های فرهنگی تبریز 2018دربوسنی وبا همکاری رایزنی فرهنگی ایران، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شهرداری تبریز و با حضور عادل عثمانوویچ وزیر امور و شخصیت های سیاسی و فرهنگی بوسنی و هرزگوین، سفرا و دیپلمات های کشورهای خارجی، مقامات شهرداری تبریز، ایرانیان مقیم سارایوو و جمع کثیری از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایرانی در سالن ویچنیتسا شهر سارایوو برگزار گردید.
اروپام**436**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال