تهرانی ها ازاواخرامشب منتظربارش های پراکنده باشند

تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به ورود موج ضعیفی از ناپایداری ها گفت: از امشب می توان منتظر بارش های پراکنده در نقاط مختلف شهر و استان تهران بود.

مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا در مورد وضعیت کلی آب و هوا در کشور گفت: از اواخر وقت امروز با عبور موجی از ناپایداری ها از سواحل شمالی، انتظار افزایش سرعت باد، بارش پراکنده و کاهش دما را در البرز، مرکز، شرق و شمال شرق کشور و دامنه زاگرس جنوبی و مرکزی همچنین شهرهای کرمان، اصفهان و شمال فارس داریم.
وی در مورد وضعیت هوای شهر تهران نیز اظهار کرد: از اواخر وقت امشب توقع بارش پراکنده به شکل باران و در ارتفاعات به صورت برف را برای نقاط مختلف شهر و استان تهران داریم که از شدت آلاینده ها می کاهد.
حقیقت ادامه داد: علاوه بر این بخش هایی از شمال استان هرمزگان نیز به دلیل عبور موج ضعیف دیگری از این مناطق شاهد بارش های پراکنده است.
وی افزود: همچنین برای روز جمعه در شمال شرق و کرمان افزایش ابر و بارش پراکنده را پیش بینی می کنیم؛ هر چند سامانه موجب این بارش ها ضعیف است و باعث باران های مستمر نخواهد شد.
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی همچنین در پیش بینی وضعیت هوای کشور طی هفته آینده گفت: از دوشنبه آینده (23 بهمن) موجی از سمت غرب وارد کشور می شود که استان های غربی، مرکز و شمالی را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گفته مسعود حقیقت، راسک در استان سیستان و بلوچستان با دمای 29 درجه بالای صفر و لامرد در استان فارس با 28 درجه بالای صفر و سراب در استان آذربایجان شرقی با دمای 9 درجه زیرصفر، فرودگاه اردبیل با 8 درجه زیرصفر، ورزقان 6 درجه زیر صفر به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق کشور بوده اند.
وی همچنین در مورد کمینه دمای هوای تهران گفت: کمینه دمای هوای تهران صبح امروز 7 درجه بالای صفر بود که نسبت به همین ساعت روز گذشته افزایش 4 درجه ای را نشان می دهد؛ ضمن اینکه بیشینه دمای هوای تهران روز گذشته نیز به 14 درجه بالای صفر رسید. اما انتظار داریم کمینه دمای هوا فردا و روز جمعه (20 بهمن) کاهش یابد.

***بیشینه دما و وضعیت بعضی شهرهای منطقه
ابوظبی 13 آفتابی
مان 11 کمی ابری
بیروت 15 آفتابی
دوحه 18 آفتابی
ریاض 18 صاف تا کمی ابری
قاهره 14 ابری
کویت 18 آفتابی
مسقط 22 آفتابی
منامه 20 آفتابی

***بیشینه دمای هوای بعضی شهرهای کشور
اراک 13 کمی ابری
اردبیل 6 صاف تا کمی ابری
ارومیه 14 ابری
اصفهان 14 ابری
اهواز 27 آفتابی
ایلام 18 آفتابی
بجنورد 12 آفتابی
بوشهر 20 آفتابی
جزیره قشم 22 آفتابی
خرم آباد 13 صاف تا کمی ابری
رشت 10 آفتابی
زاهدان 18 آفتابی
زنجان 13 آفتابی
ساری 13 آفتابی
سمنان 14 آفتابی
سنندج 16 صاف تا کمی ابری
شهرکرد 16 نیمه ابری وزش باد
شیراز 20 آفتابی
قزوین 13 صاف تا کمی ابری
قم 17 آفتابی
کرج 13 صاف تا کمی ابری
کرمانشاه 16 آفتابی
یاسوج 16 آفتابی
همدان 12 کمی ابری
علمی**9157**1440
خبرنگار: منصوره شوشتری** انتشار:گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال