میزبانی از یک رقابت ورزشی آسیایی در ایران با آثار ماندگار

تهران - ایرنا - مربی اسبق تیم دوومیدانی نوجوانان ایران روز چهارشنبه گفت: میزبانی ایران در هشتمین دوره رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا در پیشرفت این رشته در ایران بسیار تاثیرگذار خواهد بود و در آینده نزدیک آثار این تاثیرگذاری بروز خواهد یافت.

هشتمین دوره رقابت های دو ومیدانی داخل سالن آسیا پنجشنبه گذشته در تهران برگزار و پس از سه روز رقابت فشرده پایان یافت. در این رقابت ها 320 ورزشکار از 21 کشور آسیایی شرکت کردند و در پایان تیم های قزاقستان، ایران و قطر در جایگاه اول تا سوم توزیع مدال ها قرار گرفتند.
طاهر کاظمی مربی اسبق تیم دوومیدانی نوجوانان کشورمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در سال های اخیر هیچ رقابت بین المللی در ایران برگزار نشده بود و دوومیدانی کاران ایران نیز کمتر به رقابت های بین المللی اعزام شدند و به همین دلیل ارتباط ما با دو ومیدانی آسیا و جهان خوب نبود.
مربی سابق تیم نوجوانان دو و میدانی کشورمان گفت: برگزاری هشتمین دوره رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا در ایران سبب شد تا مسئولان فدراسیون تصمیم بگیرند تجهیزات این رشته ورزشی را نوسازی کنند و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود را به روز کردیم.
کاظمی افزود: پیش از برگزاری این مسابقات در تهران، بسیاری از ورزشکاران داخلی فرصت دیده شدن در رقابت های بین المللی و آسیایی را نداشتند و این مسابقات فرصت خوبی فراهم کرد تا ورزشکاران ایران در رقابت های مهم بین المللی شرکت کنند.
این کارشناس دوومیدانی کشورمان با اشاره به شرکت تعداد کمی از قهرمانان دو و میدانی آسیا در این رقابت ها عنوان کرد: به رغم اینکه در این رقابت ها 320 ورزشکار شرکت داشتند اما تمامی آن ها ورزشکاران سطح اول قاره نبودند و فقط یک سوم ظرفیت دو و میدانی آسیا در این رقابت ها شرکت داشتند. با این همه معتقدم همان چند چهره جهانی و آسیایی شرکت کننده در این رقابت ها، به آن اعتبار داد و سطح فنی رقابت ها را بالا برد.
وی با بیان اینکه تیم ملی دو و میدانی ایران در حال پوست اندازی است، افزود: در حال حاضر از نسل قدیم دوومیدانی کشورمان تعداد انگشت شماری در تیم ملی حاضر هستند و بیشتر ملی پوشان تیم جوان هستند.
این کارشناس ورزش دوومیدانی گفت: در دور قبلی این رقابت ها میانگین سنی ورزشکاران ایران بین 22 تا 23 سال بود، اما در حال حاضر میانگین سنی ورزشکاران ما به 14 تا 15 سال رسیده است و این آمار خوبی برای این ورزش پایه در کشور است.
کاظمی افزود: البته فدراسیون باید این جوانان را حفظ و همچنان مورد حمایت خود قرار دهد تا در آینده تیم ملی قدرتمندی را به مسابقات آسیایی و جهانی اعزام کنیم.

**اتفاق خوب برای مدیران اجرایی فدراسیون دوو میدانی
تیمورغیاثی سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی نیز برگزاری این رقابت ها قهرمانی داخل سالن آسیا را نقطه عطفی برای این رشته ورزشی ذکر کرد و گفت: شرکت قهرمامان ملی تعدادی از کشورها و ملی پوشان ارزنده کشورمان در این رقابت سطح فنی آن را بالا برده و مسابقات با کیفیت بالایی برگزار شد.
وی افزود: نمایندگان ایران در این رقابت ها نتایج خوبی کسب کردند و امیدوارم روند موفقیت ملی پوشان ایران تداوم داشته باشد.
غیاثی در باره شرکت نمایندگان کشورمان دررقابت های دوومیدانی قهرمانی جهان در بیرمنگام انگلیس نیز گفت: رقابت های دو و میدانی داخل سالن آسیا در تهران مورد تایید فدراسیون جهانی بوده و ورزشکاران با ثبت رکورد توانستند سهمیه ورودی مسابقات جهانی را کسب کند.
سخنگوی سازمان تیم های ملی ادامه داد: با برگزاری این رقابت ها به آسیایی ها نشان دادیم توانایی ایران برای برگزاری رقابت های دو و میدانی بالاتر از تصور است و می توانیم رقابت های مهم دیگری را نیز در ایران میزبانی کنیم.
ورزشی**9144**1545
خبرنگار:سعید قهرمانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال