سفیر ایران در سارایوو: نقش فرهنگ در روابط ایران و بوسنی و هرزگوین برجسته است

بلگراد-ایرنا-محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین سه شنبه شب در مراسم افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران در سارایوو گفت: اشتراک های فراوانی در عرصه فرهنگ، هنر، رسوم و ارزش های دینی و انسانی دو ملت شریف ایران و بوسنی و هرزگوین را به هم نزدیک کرده و لذا نقش فرهنگ در روابط دو کشور برجسته است.

به گزارش ایرنا، محمود حیدری در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه فجر و فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اضافه کرد: برگزاری روزهای فرهنگی ایران در سارایوو و بانیالوکا همزمان با دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرینی دیگر به کتاب مناسبات فرهنگی میان دو کشور می افزاید.
سفیر کشورمان ابراز امیدواری کرد که اینگونه مراسم ها علاوه بر ارتقاء روابط فرهنگی، زمینه ساز افزایش همکاری های سیاسی و اقتصادی بیشتر دو کشور شود.
در این برنامه همچنین علی اصغر عامری رایزن فرهنگی کشورمان ضمن خوشامدگویی به حاضران، برگزاری روزهای فرهنگی در بوسنی و هرزگوین را یکی از اقدامات رایزنی فرهنگی در چند سال اخیر در جهت معرفی هرچه بیشتر هنر و تمدن ایرانی به ملت دوست و برادر بوسنی و هرزگوین عنوان کرد.
عادل عثمانوویچ وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین نیز در این آیین باشکوه ضمن خوشامدگویی به هنرمندان و هیئت اعزامی از شهر تبریز از اینکه شهر سارایوو برای چندمین سال پیاپی میزبان روزهای فرهنگی ایران می باشد ابراز خرسندی کرد و همچنین انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 را تبریک گفت.
در این برنامه گروه موسیقی سنتی مانی تبریز به اجرای چند قطعه موسیقی محلی پرداخت که مورد استقبال فراوان حضار قرار گرفت و افتتاح نمایشگاه فرهنگی و بازدید از آثار هنرمندان ایرانی، پایان بخش مراسم افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین بود.
مراسم افتتاحیه روزهای فرهنگی ایران با عنوان جلوه های فرهنگی تبریز 2018 با تلاش رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و شهرداری تبریز با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی بوسنی و هرزگوین، سفیران و دیپلمات های کشورهای خارجی، مقام های شهرداری تبریز، ایرانیان مقیم سارایوو و جمع کثیری از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایرانی در سالن ویچنیتسا شهر سارایوو برگزار شد.
اروپام**436*شبس*1488 * انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال