دیدار اساتید و دانش آموزان بوسنیایی با سفیر کشورمان به مناسبت دهه فجر

بلگراد - ایرنا - گروهی از اساتید و دانش آموزان مجتمع آموزشی ایلیاش بوسنی و هرزگوین روز سه شنبه همزمان با دهه فجرانقلاب اسلامی، با حضور در سفارتخانه کشورمان در سارایوو، با سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند.

به گزارش ایرنا، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با قدردانی از زحمات مدیران و آموزگاران مجتمع آموزشی ایرانی در بوسنی و هرزگوین گفت: انقلاب اسلامی ایران نه تنها نزد مردم ایران، بلکه در میان بسیاری از مسلمانان و آزادیخواهان جهان از جایگاه ممتاز و برجسته ای برخوردار است.
حیدری افزود: بوسنی و هرزگوین امروز نیازمند جوانانی متعهد و تحصیل کرده است تا بتوانند ارزش های انسانی و معنونی را ارتقا و زمینه رشد و پیشرفت کشور خویش را فراهم سازند.
وی با تاکید بر اهمیت روابط دو ملت ایران و بوسنی و هرزگوین گفت: مشترکات بسیاری میان دو ملت ایران و بوسنی و هرزگوین وجود دارد و شخصیت های برجسته ای چون فوزی موستاری و سودی بوسنوی درحوزه ادبیات نمونه های از این اشتراکات محسوب می شوند.
سفیر کشورمان خطاب به دانش آموزان بوسنیایی اضافه کرد: خرسندیم که مجتمع آموزشی ایران در کشور بوسنی و هرزگوین در طول 20 سال گذشته نقش فعالی در آموزش جوانان و نوجوانان بوسنیایی داشته و به یکی از مصادیق پیوندهای فرهنگی دو ملت بدل شده است.
حجت الاسلام جعغر زارعان مدیر مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با اشاره به سابقه فعالیت های این مرکز گفت: مجتمع آموزشی در سال 1376 آغاز به کار کرد و هم اکنون شامل مرکز پیش دبستانی و مهد کودک بهار، مدرسه ابتدایی گلستان و دبیرستان فارسی- بوسنیایی است و بیش از 400 دانش آموز بوسنیایی در این مرکز مشغول به تحصیل هستند و تا کنون صدها نفر نیز از این مرکز فارغ التحصیل شده اند.
در این مراسم مدیران بخش های مختلف و تعدادی از دانش آموزان مجمتع نیز حضور داشتند و به بیان دیدگاه های خود در خصوص اهمیت انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن پرداختند.
اروپام**436**1486**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال