آیت الله جنتی: باید صدای مردم را شنید/فاصله طبقاتی فقرا را به خیابان ها می کشاند

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه باید صدای مردم را شنید و با مردم همصدا شد، گفت: وقتی فاصله طبقاتی زیاد باشد فقرا در خیابان راه می افتند و سر و صدا کرده و نمی توانند زندگی را تحمل کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله احمد جنتی عصر دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه پیروزی انقلاب را خداوند نصیب ملت کرد و شاید در آینده هم نصیب هیچ کس نشود، افزود: این انقلاب توانسته توطئه های سیاسی و امنیتی را از بین ببرد و دشمنان و حتی دوستان ما باور نمی کردند که 40 سال انقلاب سرپا بماند و پیشرفت های خوبی نصیب کشور کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه خون شهدا توانسته این نظام را حفظ کند تصریح کرد: امروز نظام دست ما است و دستاوردهای عالی و خوبی داشته که باید جنبه های معنوی و مادی نظام را حفظ کنیم و در برابر همه تهدیدات بایستیم.

**نگران سال آینده هستم
آیت الله جنتی ادامه داد: باید تهدیدات داخلی و خارجی را شناخت و این مساله مهمی است؛ البته من نگران سال آینده هستم که چه اتفاقاتی خواهد افتاد چون باید احتمالات را بررسی کرد و مدنظر قرار داد.
دبیر شورای نگهبان بیان داشت: دشمن نمی تواند تحمل کند، نظامی 40 سال در برابر آن ایستاده پس هر کاری بتواند می کند تا نظام اسلامی را ساقط کند ولی تاکنون هیچ کاری نتوانسته انجام دهد.

**وضعیت معیشتی مردم بسیار بد است
رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باید صدای مردم را شنید و با مردم همصدا شد و خود را از مردم جدا نکرد. وضعیت معیشتی مردم بسیار بد است. من وارد این مسائل نمی شوم زیرا کاری هم از دستم بر نمی آید ولی فقط غصه می خورم. ناراحتم وقتی غذا می خورم که چرا ما دستمان به دهانمان می رسد ولی برخی دستشان به دهانشان نمی رسد.
آیت الله جنتی با طرح این سوال که چرا مسئولین کاری نمی کنند عنوان کرد: باید مسئولان با وضع فقیرانه زندگی کنند تا آن فقیر از غصه دق نکند. وقتی فاصله طبقاتی زیاد باشد همین فقرا در خیابان راه می افتند و سر و صدا می کنند و نمی توانند زندگی را تحمل کنند. ما نمی توانیم توقع داشته باشیم که صدای کسی در نیاید. باید صدای آنها هم بلند باشد اما طبق موازین قانونی باید اعتراض کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: ما یکسری وظایف عمومی داریم و باید جلوی حرکت ماشین های میلیاردی را در خیابان بگیریم. کارهایی می شود کرد و اگر مردم بدانند که نمی توانیم کاری بکنیم حرفی ندارند و با ما می سازند اما وقتی می شود کاری کرد، باید کار برای مردم انجام داد.
آیت الله جنتی تصریح کرد: الان هم که مقرر شد وزرا با مردم حرف بزنند باید به مردم صادقانه بگویند که چه کار کرده ایم و چه کاری می خواهیم انجام دهیم تا مردم آرام شوند. از نظر امنیتی و سیاسی کارهای زیادی شده اما از نظر معیشتی کار مناسبی صورت نگرفته است و دولت باید به مردم کارهایی که انجام شده را بگوید.

**مردم در 22 بهمن توطئه ها را سرکوب می کنند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما امروز با آمریکا و اسرائیل و عربستان روبه رو هستیم و آنها باید بدانند که طرف آنها 80 میلیون جمعیت است و نمی توانند با آنها روبه رو شوند و بدانند که مردم در 22 بهمن مانند 9 دی در صحنه هستند و توطئه ها را سرکوب می کنند.
وی تصریح کرد: امروز مساله براندازی اسلام و نظام مطرح است و باید این توطئه ها را برطرف کرد.
پس از سخنان آیت الله جنتی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه کمیته برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس 2 رکن شورای راهبری و سیاست گذاری متشکل از اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل شده است، گفت: می خواهیم دستاوردهای 40 ساله نظام دینی را تا سال آینده به جامعه منتقل کنیم زیرا تعداد زیادی از جامعه ما زیر 30 سال هستند و انقلاب را درک نکرده اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت: رسالت شورای سیاست گذاری، کلان و بر اساس پیشنهادهایی است که مطرح شده. یک بخشی از ستاد، هماهنگی و اجرای برنامه هایی برای استان ها و خارج از کشور است که در این شورا 25 نفر از مقامات از سه قوه دعوت شده اند تا پایان سال در 4 نشست شرکت کنند و به جمع بندی برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برسیم.
سیام*9103*3061*1449*خبرنگار: حمید شهریاری*انتشار: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال