اختصاصی ایرنا؛

صادرات دام زنده متوقف شد

تهران- ایرنا- رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده، از متوقف شدن طرح صادرات دام زنده در ازای واردات گوشت قرمز خبر داد و گفت: سازمان دامپزشکی صادرات دام زنده را متوقف کرده است.

«منصور پوریان» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بیست و پنجم دی ماه امسال نامه ای از سوی «علی اکبر مهرفرد» قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی به رییس کل سازمان توسعه تجارت مبنی بر واردات لاشه گوشت قرمز در ازای صادرات دام زنده صادر شد، اما تاکنون این طرح عملیاتی نشده است.
وی با بیان اینکه این نامه برای اجرا به گمرک جمهوری اسلامی و سازمان دامپزشکی کشور نیز ابلاغ شده است، افزود: با اینکه یک ماه از ابلاغ این نامه می گذرد، تاکنون سازمان دامپزشکی اقدامی برای اجرایی کردن این طرح انجام نشده است.
پوریان اضافه کرد: این طرح در شرایطی متوقف شده است که دامپروری کشور با دام مازاد مواجه است و دامپروران در این شرایط متضرر شده اند.
به گزارش ایرنا، سالانه 840 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و 100 هزارتن گوشت قرمز نیز وارد می شود.
ماه رمضان امسال (اوایل خرداد) برای تنظیم بازار گوشت قرمز و تنظیم بازار در کنار واردات شرکت پشتیبانی امور دام کشور، واردات گوشت گوسفندی گرم از کشورهای استرالیا، ارمنستان، گرجستان، داغستان، مغولستان، روسیه، قرقیزستان و قزاقستان کلید خورد.
در آن زمان قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در خرده فروشی های سطح شهر با قیمت هایی بیش از نرخ مصوب بین 380 تا 450 هزار ریال عرضه می شد، به طوری که با قیمت های بیش از 500 هزار ریال به دست مصرف کنندگان می رسید.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9186**6075
گفت و گو: هما همت خواه** انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال