اختصاص نیمی از بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر به حوزه پیشگیری

شهرکرد- ایرنا- قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: 50 درصد از بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در سال آینده به حوزه پیشگیری اختصاص داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، سردار علی مویدی عصر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه اولویت‌ اصلی ستاد در حوزه پیشگیری‌ از اعتیاد است، افزود: تمرکز بر 2 حوزه پیشگیری و درمان، از اولویت های این ستاد است.
به گفته وی، اعتیاد به عنوان نخستین آسیب اجتماعی در سطح دنیا و کشور است که مقابله و پیشگیری از این آسیب ها نیازمند شفاف سازی و آگاه سازی است.
سردار مویدی با اشاره به اهمیت موضوع مقابله و پیشگیری از مواد مخدر افزود: مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و روسای قوای مقننه و قضائیه در این خصوص همکاری دارند.
به گفته وی، استان چهارمحال وبختیاری یکی از استان های پیشرو در حوزه پیشگیری بوده به طوری که بحث توانمندسازی معتادان و خانواده آنها از این استان شروع شده است.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری به بحث درمان معتادان و مانایی بهبود یافتگان به عنوان اولویت دیگر ستاد اشاره کرد و گفت: درمان معتادان در مراکز ماده 15 و 16 و تلاش برای مانایی بر بهبود و نگهداری معتادان بهبود یافته از دیگر برنامه های این ستاد است.
وی به بازدید از 2 منطقه بحرانی و پرخطر استان چهارمحال وبختیاری اشاره کرد و گفت: در استان با اجرای برنامه های مقابله ای و فرهنگی تا حد زیادی این مناطق پاکسازی و ایمن سازی شده است.
استاندار چهارمحال وبختیاری نیز با اشاره به موفقیت های استان در حوزه مقابله و پیشگیری، تسریع در ساخت و استقرار ایستگاه ایست و بازرسی در گلوگاه 'گوشکی' و 'قرح' و اختصاص اعتبار در حوزه آموزش در بین دانش آموزان در زمینه مبارزه و مقابله با مواد مخدر را خواستار شد.
اقبال عباسی، راه اندازی و ایجاد مرکز ترک اعتیاد زنان و ادامه دار شدن طرح های پاکسازی نقاط آلوده را از دیگر برنامه ها و خواسته ها در راستای مبارزه با مواد مخدر دانست.
وی اظهار کرد: اجتماعی کردن پیشگیری از مواد مخدر از گام های مهم در راستای مقابله و کاهش مصرف مواد مخدر است.
به گفته وی، مقابله با مواد مخدر باید از گلوگاه ها آغاز تا از ورود مواد مخدر جلوگیری شود.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری نیز گفت: هم اکنون در حوزه پیشگیری با کمبود اعتبار مواجه هستیم.
محمد میرزایی با اشاره به فعالیت مرکز ترک اعتیاد زنان در استان طی 2 سال گذشته گفت: در این مدت تعداد کمی از زنان معتاد به این مرکز مراجعه کردند.
وی از اختصاص 500 میلیون ریال از سوی بهزیستی در قالب حمایت از این مرکز خبر داد و گفت: هم اکنون زنان معتاد شناسایی شده برای ترک اعتیاد به استانهای همجوار معرفی می شوند.
خبرنگار:سمیه پناهنده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7360/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال