پنج مجروح در پی حمله موشکی گروه های کُردی سوریه به شهر کیلیس ترکیه

آنکارا- ایرنا- رسانه های ترکیه اعلام کردند که در پی حمله موشکی گروه های کُردی سوریه به مرکز شهر کیلیس در جنوب این کشور و در مرز سوریه، پنج غیر نظامی مجروح شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، رسانه های ترکیه از جمله وبسایت خبری روزنامه های ملیت و پستا اعلام کردند که در پی موشک شلیک شده از مناطق تحت تصرف عوامل گروه های تروریستی یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در عفرین به یک رستوران و یک واحد مسکونی در محله پولات پاشای شهر کیلیس ترکیه، پنج غیر نظامی مجروح شدند.
بنا بر اعلام این رسانه ها، یک موشک شلیک شده تروریست ها نیز به قبرستانی در جاده منطقه مرزی جلوه گوزو ـ ریحانلی استان حاتای اصابت کرده است.
به گزارش ایرنا، عملیات شاخه زیتون ترکیه در منطقه عفرین در شمال غربی سوریه از روز شنبه 20 ژانویه آغاز شده، در چهاردهمین روز نیز ادامه یافت و بنا به اعلام رسانه های ترکیه در جریان این عملیات بیش از 6 هزار نیروی نظامی مشارکت کرده اند.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، در عملیات شاخه زیتون تاکنون بیش از 811 نفر از تروریست ها نیز به هلاکت رسیده اند.
بر اساس اخبار منتشره از رسانه های ترکیه، پس از آغاز عملیات عفرین، معارضان کرد سوری به تلافی حملات توپخانه ای ارتش ترکیه و عملیات شاخه زیتون، حملات موشکی خود را به خاک ترکیه آغاز کرده و در 13 روز گذشته چندین موشک به سوی شهرهای کیلیس و ریحانلی پرتاب کرده که در نتیجه آن دهها غیر نظامی ترک کشته و یا مجروح شدند.
دولت ترکیه هدف از این عملیات را نابودی تروریست های پ.ک.ک، ک.ج.ک، پ.ی.د، ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها اعلام کرده است.
دولت ترکیه همچنین این عملیات را با استناد به حق دفاع مشروع بین المللی و قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم شورای امنیت و ماده 51 منشور سازمان ملل حق خود می داند.
مقامات ترکیه اعلام کرده اند که خواهان حفظ تمامیت ارضی سوریه سوریه هستند و نیروهای نظامی این کشور، پس از سرکوب تروریست ها، منطقه را ترک خواهند کرد.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال