بازدید وزیر جهاد کشاورزی از ترمینال تولید مغز سبز پسته در کرمان

کرمان - ایرنا - همزمان با سفر استانی رئییس جمهوری به استان کرمان وزیر جهاد کشاورزی امروز (پنجشنبه) از ترمینال تولید مغز سبز پسته یاسایی در شهرستان کرمان بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی با حضور در واحد تولیدی مغز سبز پسته در روستای سعدی در فاصله 25 کیلومتری شهر کرمان روند تولید در این ترمینال مورد بازدید و بررسی قرار داد ..
ترمینال تولید مغز سبز پسته یاسایی در زمینی به وسعت 22 هزارمتر مربع و با زیربنای چهار هزار و 500 مترمربع با اعتباری بالغ بر 62 میلیارد و 400 میلیون ریال در سال 1394 به بهره برداری رسیده است.
120 زن سرپرست خانوار در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند.
ظرفیت اسمی سالانه این ترمینال 600 تن است و در حال حاضر 250 تن تولید دارد.
طرح توسعه ترمینال تولید مغز سبز پسته یاسایی در دستور کار مجری این طرح قرار دارد و بازار هدف محصولات تولیدی این واحد، هامبورگ آلمان است.
برای تولید مغز سبز پسته الزاماً محصول پسته حدود 40 روز قبل از رسیدن کامل باید برداشت شود و سپس محصول برداشت شده با پوسته سبز در هوای آزاد و آفتاب خشک می شود و ضریب تبدیل پسته کال تر به مغز سبز خشک 9 به یک و قیمت تقریبی هر کیلوگرم مغز سبز پسته 28 تا 30 دلار است.
رئیس جمهوری و هیات همراه همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و در قالب دومین سفر استانی دولت دوازدهم صبح پنجشنبه 12 بهمن وارد شهرستان سیرجان از توابع استان کرمان شد.
رئیس جمهوری بدو ورود در فرودگاه سیرجان مورد استقبال و استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران این استان قرار گرفت.
حجت الاسلام حسن روحانی و تعدادی از وزراء در این سفر ضمن دیدار و گفت و گو با مردم، طرح های مختلفی به ارزش بیش از 10هزار میلیارد تومان را افتتاح خواهند کرد.
خبرنگار : نجمه حسنی* انتشار : بهنام احمدی
3029/ 505

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال