همزمان با سفر رئیس جمهوری

ساخت کارخانه تولید شیر خشک کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - کار ساخت کارخانه تولید شیر خشک کرمان همزمان با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به این استان و با حضور وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، کارخانه تولید شیرخشک شهرستان کرمان سالانه توانایی تولید 10 هزار تن شیر خشک، 10 هزار تن پرمیت و 10 هزار تن شیرخشک صنعتی را دارد.
کارخانه شیرخشک کرمان با ظرفیت جذب سالانه 180 هزار تن شیر، 10 هزار تن کره پاستوریزه نیز به عنوان محصول جانبی تولید می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این برنامه گفت: سالانه 201 هزار تن شیر در استان کرمان تولید می شود و سرانه مصرف هر نفر 90 کیلوگرم در سال است.
عباس سعیدی ادامه داد: در این کارخانه انواع شیرخشک نوزاد، شیرخشک صنعتی و پرمیت که محصولی با پروتئین مطلوب و منحصر به فرد برای صادرات است، تولید می شود.
وی گفت: با راه اندازی این کارخانه واحدهای غیرفعال استان فعال شده و شیر مازاد تولیدی کرمان به استان های همجوار جذب می شود.
این طرح با زیربنایی بالغ بر 30 هزارمترمربع و با سرمایه گذاری بالغ بر 100 میلیون دلار و 900میلیارد ریال پیش بینی و هدف گذاری شده است که با اشتغال زایی 150 نفر در آینده نزدیک یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید شیر خشک نوزاد در خاورمیانه قلمداد می شود.
کارخانه تولید شیرخشک نوزاد و فرآورده های منحصر به فرد آن برای صادرات این محصول ها راه اندازی و هدف گذاری شده است.
این طرح پس از تحقیقات و مطالعات دقیق علمی و جغرافیایی و همچنین هماهنگی های لازم در زمینی به گستره 10 هکتار در کیلومتر 25 جاده کرمان - رفسنجان با دسترسی مناسب قرار دارد.
رئیس جمهوری و هیات همراه همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و در قالب دومین سفر استانی دولت روز پنجشنبه 12 بهمن وارد شهرستان سیرجان استان کرمان شد.
رئیس جمهوری در ورود به فرودگاه سیرجان مورد استقبال استاندار کرمان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران این استان قرار گرفت.
حجت الاسلام حسن روحانی و تعدادی از وزرای دولت در این سفر ضمن دیدار و گفت و گو با مردم، طرح های مختلفی را راه اندازی خواهند کرد.
خبرنگار : نجمه حسنی** انتشار ک بهنام احمدی
3029/5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال