زنان دونده 16 کشور برای رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا به تهران آمدند

تهران- ایرنا- زنان دونده 16 کشور برای شرکت در هشتمین دوره رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا وارد تهران شده اند. 33 ورزشکار داخلی نیز در این رقابت ها شرکت خواهند داشت.

«پریسا بهزادی» نایب رئیس زنان فدراسیون دوومیدانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر، افزود: 16 کشور برای حضور در این رقابت ها به میزبانی ایران اعلام امادگی کرده و تمام تیم ها وارد کشور شده اند.
هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا از فردا (12 بهمن ماه ) به مدت سه روز به میزبانی تهران برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها حدود 300 ورزشکار از 26 کشور در دو نوبت صبح و عصر در مجموعه آفتاب انقلاب با هم رقابت خواهند کرد.
نایب رئیس زنان فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه دومیدانی کاران زن شرکت کننده در این رقابت ها قرار است در 13 ماده با هم رقابت کنند اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به رکورد ورزشکاران زن ایرانی شرکت کننده در این رقابت ها در همه این مواد شانس کسب مدال را داریم.
این مسئول اضافه کرد: البته شانس طلایی یا نقره ای شدن زنان کشور در موادی چون پرتاب وزنه ، پرش با نیزه و 60 متر با مانع خیلی بیشتر است.
بهزادی با بیان اینکه نفرات برتر اول تا سوم رقابت های قهرمانی کشور با توجه به میزبانی ایران شانس شرکت در رقابت های قهرمانی داخل سالن آسیا را بدست آورده اند ، گفت: دوومیدانی کاران زن ایرانی در هر 13 ماده رقابت ها شرکت می کنند که همین مساله شانس ما را در کسب مدال افزایش می دهد.
فرزانه فصیحی، فائزه نسایی و حمیده اسماعیل نژاد در 60 متر، الهام کاکلی و مریم محبیدر 400 متر، هانیه ثمری، تکتم دستاربندان و ساجده فانی در 800 متر، پریسا عرب، هانیه ثمری و نرگس خانی در 1500 متر، پریسا عرب، سمیرا زمانی و افسانه فریدی در 3000 متر، الناز کمپانی، سارا ندافی و جمیله سیفی در 60متر مانع، سپیده توکلی، آیلین بابکی و مهسا کارگر در پرش ارتفاع، کیمیا پور خلخال و فاطمه جماعتی در پرش طول، ثریا قلیچ نیازی، سمانه کوهکن و مریم کاظمی در پرش سه گام، مهسا میرزا طبیبی، نیلوفر فشخورانی و ساراکریمی در پرش با نیزه، مریم نوروزی، ثنا دادرس و نگین میرزایی در پرتاب وزنه، سپیده توکلی، سمیرا خجسته و الهه سیفی در پنجگانه و الهام کاکلی، فائزه نسایی و مریم محبی و زهرا مرادی (هانیه ثمری و تکتم دستاربندان ذخیره) در دوی امدادی نمایندگان ایران در مسابقات داخل سالن آسیا هستند.
این سومین بار است که ایران میزبانی رقابت های رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن را به عهده دارد .
این رقابت ها در دو بخش زنان و مردان برگزار می شود .
در بخش مردان علی ثمری، شاهین مهر دلان و شاهین جعفری در پرتاب وزنه، محمد بنی آدم و حسین فلاح در پرش با نیزه، کیوان قنبرزاده، محمد رضا وظیفه دوست و رضا سلیمی در پرش ارتفاع، علیرضا خالدی، مهدی قائدزاده و محمد ارزنده در پرش طول، وحید صدیق و متین مداحی در پرش سه گام، میلاد میری، علی محبی و محمد معتمد نیا در هفتگانه، حسن تفتیان، رضا قاسمی- محمد چشمه زار در ماده 60 متر، علی خدیور، سجاد هاشمی آهنگری و رضا کاشف در ماده 400 متر، امیر مرادی، پژمان یارولی و حمید تشکری در 800 متر، مسلم نیادوست، امیر مرادی و علی فهیمی در 1500 متر، میلاد سیار، امین برزی و احمدرضا خنفری در 60 متر مانع، جلیل ناصری، حسین کیهانی و همایون همتی در 3 هزار متر و علی خدیور، سجاد هاشمی و رضا کاشف (مهدی رحیمی، میلاد رمضانی و رضا ملک پور ترکیب اصلی و ذخیره هستند) نیز در 4 در 400 متر امدادی ورزشکاران ایرانی حاضر در این رقابت‌ها هستند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@همراه شوید.
ورزشی **1828**1368
خبرنگار : خدیجه روزبهانی** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال