نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات بودجه سال 1397 مخالفت کردند

تهران - ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر یکشنبه با کلیات بودجه سال 1397 مخالفت کردند.

پس از اظهارات 10 نماینده موافق و 10 نماینده مخالف، رای گیری درباره مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 1397 انجام شد و نمایندگان با 120 رای مخالف در برابر 83 رای موافق و 9 رای ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر با کلیات این مصوبه مخالفت کردند.
علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس پس از آن که کلیات بودجه 97 در مجلس رای نیاورد، گفت: کمیسیون تلفیق مجلس از همین امشب بررسی دوباره بودجه 97 را آغاز و آن را ظرف 72 ساعت آینده بررسی کند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را در موعد مقرر و در تاریخ 19 آذر ماه به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
ابتدا کمیسیون های تخصصی مجلس لایحه بودجه سال 97 کل کشور را بررسی کردند و سپس کمیسیون تلفیق مجلس برای بررسی این لایحه تشکیل جلسه داد، اعضای کمیسیون تلفیق مجلس از پنجم دی ماه بررسی این لایحه را در این کمیسیون آغاز کردند و نهایتا کلیات این لایحه در جلسه دهم دی ماه با اکثریت آرا تصویب شد، بررسی لایحه بودجه سال 97 کل کشور در کمیسیون تلفیق، 25 روز زمان برد.
در جلسه امروز یکشنبه مجلس، 10 نماینده به عنوان مخالف و 10 نماینده به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور هر کدام به مدت 10 دقیقه سخنرانی کردند، محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه نیز به عنوان نماینده دولت به مدت 20 دقیقه سخنرانی کرد.
خبرنگار: سمیه لاری
انتشار: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال