ایران و هشتمین دوره رقابت های قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا

تهران-ایرنا- هشتمین دوره رقابت های قهرمانی دو و میدانی داخل سالن 2018 آسیا از دوازدهم بهمن ماه به میزبانی تهران آغاز می شود و سه روز به طول می انجامد. رقابت هایی که به ابتکار ایران در قاره کهن پایه ریزی و نخستین دوره آن نیز در کشورمان برگزار شده است.

به گزارش ایرنا؛پیش بینی می شود در این دوره از رقابت ها بیش از 350 ورزشکار و مربی از کشورهای مختلف آسیایی به همراه 60 ورزشکار داخلی در13 ماده به میدان رفته و برای کسب عنوان قهرمانی شانس خود را بیازمایند.
میزبانی این رقابت ها در جریان برگزاری پنجمین دوره بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی 2017 ترکمنستان، در رقابت با سایر کشورهای متقاضی از جمله دو کشور امارات و ژاپن به فدراسیون دو ومیدانی ایران سپرده شد و یک بار دیگر، جمهوری اسلامی ایران این فرصت را یافت تا با میزبانی از یک رویداد ورزشی بین المللی توانمندی های خود را در عرصه ورزش آسیا نشان دهد.
به طور حتم برگزاری این رقابت های مهم با حضور پرتعداد ورزشکاران آسیایی در ایران را می توان نقطه عطفی در ورزش کشور بویژه دو و میدانی دانست به طوری که کشورمان می تواند یک بار دیگر شایستگی های خود در برگزاری رقابت های بین المللی و آسیایی به نمایش گذاشته و میزبانی رقابت های معتبرتر را اخذ کند و شاهد برگزاری آن رقابت ها در ایران نیز باشیم.
برهمین اساس، مجموعه فدراسیون دو و میدانی به عنوان متولی اصلی برگزاری، به منظور برگزاری مطلوب این رقابت ها در کشور تلاش زیادی کرده و مدت هاست درحال برطرف کردن مشکلات کهنه و ساختاری ورزشگاه آفتاب انقلاب بوده و این محل با تلاش های انجام شده امروز برای برگزاری رقابت های دو ومیدانی داخل سالن آسیا آماده است.
همچنین براساس اعلام فدراسیون دو و میدانی مدیران این فدراسیون با خرید تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری به دنبال برگزاری بدون نقص این رقابت ها هستند به همین منظور تجهیزات الکترونیکی مربوط از بلژیک و تشک های مخصوص مسابقات از چین خریداری شده و درمحل برگزاری رقابت ها نصب و راه اندازی شده است تا رقابت ها بدون کمترین مشکل خاصی برگزار شود.
درخصوص عملکرد دو و میدانی کاران ایران باید گفت بهترین نتیجه ای که تاکنون توسط ورزشکاران کشورمان در این رقابت ها بدست آمده به نخستین دوره این رقابت ها باز می گردد که به ابتکار کشورمان برگزار شد و عنوان قهرمانی را کسب کرده و قهرمان شدیم.

*دو ومیدانی داخل سالن آسیا در چه ماده هایی برگزار می شود
رقابت های قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا از همان دور اول و به دلیل محدودیت برگزاری آن درسالن، در13 ماده از 23 ماده دو و میدانی برگزارشده و می شود که دردوندگان در دو 60 متر آزاد و با مانع ، دو های 400 ، 800 ،1500 و 3 هزار متر به روی پیست می روند.
در ماده های پرتابی نیز تنها ماده پرتاب وزنه در رقابت های داخل سالن برگزار می شود، در پرش ها نیز دو و میدانی کاران درماده های پرش طول،سه گام، پرش با نیزه و ارتفاع به میدان می روند.
همچنین در دوهای امدادی نیز تنها دو 4 در 400 متر در سالن برگزار می شود و ورزشکارانی که در این ماده فعالیت دارند با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
علاوه براین، در ماده مرکب زنان که 5 گانه است دو و میدانی کاران در60 متر با مانع، پرش ارتفاع، پرتاب وزنه، پرش طول و دو 800 متر با سایر رقبای خود مصاف می دهند.
این درحالی است که در ماده مرکب مردان که در7 ماده برگزار می شود، نمایندگان کشورهای شرکت کننده در دو های 60 متر آزاد و با مانع، پرش ارتفاع،پرتاب وزنه،پرش طول، دو هزارمتر و پرش با نیزه به روی پیست می روند و برای تصاحب سکوها با رقبای خود دیدار خواهند کرد.

*کشورهای شرکت کننده در هشتمین دوره رقابت های دو ومیدانی داخل سالن آسیا
تاکنون حضور نمایندگان کشورهای قطر، کویت ،ژاپن، قزاقستان، ازبکستان، چین، ترکمنستان، چین تایپه، سریلانکا، بنگلادش، افغانستان، تاجیکستان، هنک کنگ، هند، فیلیپین، ماکائو، پاکستان، مالزی،ویتنام، عراق، لبنان و امان در هشتمین دوره رقابت های قهرمانی دو و میدانی 2018 آسیا در تهران قطعی شده و ورزشکاران این کشورها به تدریج از دهم بهمن ماه وارد ایران خواهند شد.
از کشورهای خارجی قزاقستان با 27 شرکت کننده و تیم های مالزی و افغانستان با 2 شرکت کننده بیشترین و کمترین شرکت کننده در این رقابت ها را به خود اختصاص داده اند.
'موتاز عیسی بارشیم' دارنده عنوان قهرمانی پرش ارتفاع جهان و المپیک و بهترین دو و میدانی کار جهان درسال 2017 مشهور ترین شرکت کننده در این رقابت هاست او در نخستین روز این رقابت ها به میدان می رود و به طور حتم بخشی از دیدنی ترین صحنه های این رقابت ها را با پرش های خود به ثبت خواهند رساند.
'عبدالله هارون' نایب قهرمان دو 400 متر جهان و 'جمال حیران'، نایب قهرمان 800 متر جهان از دیگر چهره های سرشناسی هستند که در ترکیب تیم ملی قطر در تهران به میدان می روند.
رقابت های دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا دوازدهم بهمن ماه در ورزشگاه افتاب انقلاب تهران آغاز می شود و پس از سه روز رقابت فشرده با شناخت قهرمانان رشته های مختلف به کار خود خاتمه می دهد.
رقابت های زنان صبح ها از ساعت 8 تا 13 و رقابت های مردان بعد از ظهر ها از ساعت 14 تا 20 برگزارمی شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی.**9144**1293** 1701
خبرنگار:سعیدقهرمانی* انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال