تفتیان: اردوی سختی را درفرانسه پشت سرگذاشتم/ تلاش برای کسب بهترین مدال

تهران- ایرنا- «حسن تفتیان » دارنده مدال طلا و عنوان رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا 2017 اودیشای هند، اردوی تدارکاتی اش در فرانسه را پرفشار ،سخت و طاقت فرسا خواند.

تفتیان که به منظوربرگزاری اردوی تدارکاتی جهت شرکت در رقابت های داخل سالن آسیا و جهان به فرانسه سفر کرده بود، این اردو را سخت توصیف کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: 50 روز در اردو بوده و به طور منظم برنامه هایی که مربی اختصاصی برایم طراحی کرده بود را پشت سر گذاشتم.
وی افزود: با توجه به برگزاری بلند مدت این اردو، فشار تمرینات زیاد و سخت بود.
سریع ترین مرد ایران در پاسخ به این سئوال که دراین اردو روزانه چند نوبت تمرین می کرده است،عنوان کرد: روزی دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمرین داشتم که این تمرینات به دلیل حجم بالای آن در هر روز بین چهار تا پنج ساعت طول می کشید.
تفتیان با ابراز خرسندی از روند اردوی برگزار شده در پاریس، اظهار داشت: مسابقات فصل زمستان بزودی شروع و خوشبختانه تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتم.
وی که درهشتمین دوره رقابت های قهرمانی دو داخل سالن آسیا در تهران در ترکیب تیم ملی ایران قرار دارد، دراین باره عنوان کرد: مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا رقابتی دشوار بوده که اکثر قهرمانان آسیا در آن شرکت می کنند.
دارنده عنوان قهرمانی دوره قبل این رقابت ها در قطر، درباره رقبای اصلی اش که در هشتمین دوره این مسابقات در تهران شرکت دارند، گفت: 18 دونده سرعت در این رقابت ها شرکت دارند و این رشته از این نظر رکورددار مسابقات است.
به گفته وی، نمایندگان قطر، ژاپن، چین و فیلیپین رقبای اصلی در این رقابت ها به شمار می روند.
مدافع عنوان قهرمانی دو صد متر این مسابقات با بیان اینکه تکرار عنوان قهرمانی دو صد متر کار سختی است ،تصریح کرد: تمام تلاش خود را می کنم که بهترین نتیجه را در این رقابت ها کسب کنم و چنانچه اتفاق خاصی در زمان باقی مانده تا شروع این رقابت ها پیش نیفتاد عنوان قهرمانی ام را تکرار خواهم کرد.
وی پس از رقابت های قهرمانی دو و میدانی آسیا، هدف اصلی اش را شرکت قدرتمند در رقابت های قهرمانی جهان داخل سالن انگلستان عنوان کرد و افزود: پس از این رقابت ها و به منظور آماده سازی برای شرکت در رقابت های دو و میدان قهرمانی جهان در انگلیس بار دیگر به کمپ تمرینی «اینست» پاریس خواهم رفت و تا زمان برگزاری آن رقابت ها به تمریناتم در این کمپ ادامه خواهم داد.
تفتیان که برای شرکت در رقابت های قهرمانی دو و میدانی داخل آسیا درتهران درهیچ رقابت تدارکاتی شرکت نکرده است،اضافه کرد: به طور حتم در جریان اردوی بعدی و با نظر مربی خود، در دو یا سه مسابقه تدارکاتی به منظور آمادگی بیشتر برای شرکت دررقابت های قهرمانی جهان به روی پیست خواهم رفت.
دارنده مدال طلای رقابت های دو ومیدانی قهرمانی آسیا 2017 ادویشای هند درباره رضایت مربی اش از تمرینات انجام شده در کمپ
«اینست» پاریس نیز گفت: خوشبختانه علاوه برمربی خودم نیز از روند تمرینات و عملکردم رضایت دارم و امیدوارم این روند برای رقابت های دو و میدانی قهرمانی جهان نیز به همین گونه پیش رود.
وی با اشاره به اینکه به دلیل صادر نشدن ویزا در دوره قبل رقابت های قهرمانی جهان درآمریکا شرکت نکرده ایم، افزود: در دو دوره قبل این رقابت ها که در لهستان برگزار شد به نیمه نهایی دو صد متر راه پیدا کردم اما از صعود به فینال باز ماندم و در آن حاضر نبودم.
تفتیان هفته گذشته به تهران بازگشت و هم اکنون ادامه تمرینات خود را در ورزشگاه آفتاب انقلاب پی گیری می کند.
هشتمین دوره رقابت های قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا دوازدهم بهمن ماه در تهران آغاز شده و سه روز به طول می انجامد وتفتیان به عنوان نماینده دوهای سرعت کشور در آن حاضر خواهد بود.
ورزشی.**9144**1368
خبرنگار:سعید قهرمانی** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال