سازمان ملل خواستار 3 میلیارد دلار کمک به مردم یمن شد

تهران- ایرنا- سازمان ملل خواستار حدود 3 میلیارد دلار کمک های بشردوستانه برای نجات مردم یمن از قحطی و وبای ناشی از تجاوز نظامی عربستان و متحدانش شد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، دفتر همکاری های امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که 11 میلیون و 300 هزار نفر از مردم یمن برای زنده ماندن نیازمند کمک فوری هستند.
این بیانیه افزود: نسلی از کودکان یمن در رنج و محرومیت در حال رشد است. نزدیک به 2 میلیون کودک از مدرسه محروم بوده و یک میلیون و 800 هزار کودک زیر 5 سال از سوء تغذیه رنج می برند.
بر اساس اعلام دفتر همکاری های امور بشردوستانه سازمان ملل، احتمال مرگ 400 هزار نفر از این کودکان در صورت عدم دریافت درمان پزشکی 10 برابر شده است.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
هزاران تن از مردم یمن در حمله های نیروهای ائتلاف عربی- آمریکایی تاکنون کشته شدند و همچنین نزدیک به 2 هزار 200 نفر از یمنی ها به دلیل ابتلا به وبا جان خود را از دست داده اند.
شبد**9416**1010
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال