سی و سومین ورق دفتر موسیقی فجر نوشته شد

برگزیدگان باربد در تالار وحدت به روی صحنه رفتند

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر معرفی برگزیدگان «جایزه باربد» در بخش های مختلف در تالار وحدت تهران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا در این آیین که شنبه شب 30 دی ماه برگزار شد برندگان جایزه باربد در سبک های مختلف موسیقایی معرفی شدند.

** موسیقی کلاسیک و موسیقی ایرانی
- در آهنگسازی موسیقی کلاسیک لوح تقدیر به پریسا پیرزاده برای نوازندگی در آلبوم «وکالیز» تعلق گرفت. و جایزه باربد نیز مشترکا به علیرضا مشایخی برای آلبوم «سپکتروم» و کارن کیهانی برای آلبوم «باغ بی برگی» رسید.
- در آهنگسازی موسیقی بی کلام ایرانی لوح تقدیر به احسان ذبیحی فر برای آلبوم «چهارگان» و جایزه باربد به میلاد درخشانی برای آلبوم « حرف بزن» تعلق گرفت.
- در آهنگسازی موسیقی با کلام ایرانی کاوه صالحی با آلبوم « این هم حکایتی است» جایزه باربد را از آن خود کرد.
- در خوانندگی آلبوم با کلام ایرانی علیرضا قربانی برای آلبوم «فروغ» جایزه باربد را دریافت کرد. و هنگام دریافت جایزه گفت که برای هنرمندان عنوان و جایزه گرفتن اولویت اول نیست و همه هنرمندان حاضر در جشنواره را شایسته دریافت جایزه دانست.
پوریا اخواص برای آلبوم 'این هم حکایتی است' و وحید تاج برای آلبوم 'عطار' از دیگر کاندیدای دریافت جایزه در بخش خوانندگی معاصر بودند.

گروه نواحی خنیاگران شش اقلیم به سرپرستی پیمان بزرگ نیا که در جشنواره نیز اجرا داشتند قطعاتی از موسیقی اقوام مختلف را روی صحنه بردند.
در ادامه، جایزه باربد آهنگسازی موسیقی تلفیقی بی کلام به گلنوش صالحی برای آلبوم « ۱۰ تیر» تعلق گرفت.
در بخش آهنگسازی موسیقی تلفیقی با کلام هم لوح تقدیر به فرزاد میلانی برای آلبوم «نوستالژی»اهدا شد. جایزه باربد بخش موسیقی تلفیقی با کلام را هم میلاد درخشانی برای آلبوم «حرف بزن» دریافت کرد.
در بخش موسیقی دستگاهی بی کلام جایزه باربد به قاسم رحیم زاده برای آلبوم «آواز رود» تعلق گرفت.
در بخش آهنگسازی موسیقی دستگاهی با کلام هنرمندی حائز دریافت جایزه باربد نبود اما مجید مولانیا برای آلبوم «در عشق زنده باید» و محمد عشقی برای آلبوم «سرو بالا» لوح تقدیر این بخش دریافت کردند.
در بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی با کلام هیات داوران هیچ آلبومی را حائز دریافت تندیس جایزه ندانست اما سالار عقیلی برای آلبوم «میهن وطنم خوش تر» و وحید تاج برای آلبوم «در عشق زنده باید» لوح تقدیر دریافت کردند.
در بخش بهترین ناشر موسیقی، موسسات «ایران گام » و «پردیس موسیقی معاصر» لوح تقدیر و موسسه «پرده هنر موسیقی» جایزه باربد بهترین ناشر
را دریافت کردند.
در بخش موسیقی پاپ هم جایزه باربد آهنگسازی موسیقی پاپ به کاوه یغمایی برای آلبوم «ناگهان رفته» تعلق گرفت. در بخش خوانندگی موسیقی پاپ نیز مهدی یراحی برای آلبوم «آینه قدی» جایزه باربد را دریافت کرد.
برگزیدگان رسانه نیز بدین شرح اعلام شدند:
سما بابایی از سایت موسیقی ما
برنامه رادیویی مترونُم مهدی شاه رضایی
روزنامه اعتماد نیوشا مزیدآبادی
برنامه چراغ از رادیو تهران امیرحسین ثقفی
تهیه کننده برنامه خیابان در شبکه جام جم ، بهزاد حقیقت
سایت موسیقی نوا
خبرنگار خبرگزاری مهرعلیرضا سعیدی
سیدعباس صالحی، سیدمحمدمجتبی حسینی، حمیدرضا نوربخش، مهدی افضلی، بهرام جمالی، داریوش پیرنیاکان، داود گنجه‌ای، مهیار علیزده، وحید تاج، بیژن بیژنی، محمد فرنود، زیدا.. طلوعی، علیرضا شفقی‌نژاد، پوریا اخواص، نیما جوان، محسن رجب‌پور، مظفر شفیعی، هوشنگ کامکار، بهروز وجدانی، محمد سریر، فاضل جمشیدی، محمدحسین ایمانی خوشخو، میلاد کیایی، کارن کیهانی، مهدی یراحی، رضا شایسته، حسین علیشاپور، احسان عبدی پور، میلاد درخشانی، محمدرضا چراغعلی،فاطمه ذوالقدر، احمد مازنی،محمدعلی ابطحی، ناصر ایزدی، پوریا اخواص ، مهیار علیزاده، و... از دیگر مهمانان ویژه این مراسم هستند.
در ابتدای این برنامه پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ، ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی قطعه های «جام مدهوشی» با شعر بیژن ترقی و آهنگسازی زنده یاد علی تجویدی و تنظیم فریدون شهبازیان، «ایران» با شعر زنده یاد افشین یداللهی و آهنگسازی بابک زرین را اجرا کرد.
فراهنگ** 1355** 9012** 1823

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال