همکاری های پارلمانی ایران و ارمنستان گسترش می یابد

مسکو -ایرنا- سفیرجمهوری اسلامی ایران در ارمنستان در دیدار و کفت و گو با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان بر گسترش همکاری های پارلمانی دو کشور تاکید کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «سید کاظم سجادی» عصر دیروز چهارشنبه در این دیدار با اشاره به سفر مقام های سیاسی و پارلمانی دو کشور، خواستار افزایش تعاملات پارلمانی شد.
سفیر کشورمان نقش مجالس دو کشور را در راستای تسهیل و ارتقای روابط تجاری سازنده و مهم خواند و ابراز امیدواری کرد سفرهای دوجانبه در سطوح مختلف پارلمانی تداوم یابد.
«واهرام باغداساریان» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ارمنستان هم با اشاره به سفر اخیر خود به تهران، رایزنی ها و گفت وگوهای صورت گرفته با مسئولان مجلس شورای اسلامی و بویژه گروه دوستی پارلمانی دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و ضمن سازنده ارزیابی کردن تعاملات پارلمانی بین ایران و ارمنستان، خواستار ورود پارلمان های دو کشور بویژه گروه های دوستی برای ترغیب دیگر بخش های دوجانبه به همکاری با یکدیگر شد.
در این دیدار که همه اعضای گروه دوستی پارلمانی و برخی از اعضای دیگر کمیسیون ها حضور داشتند، طرفین ابراز امیدواری کردند که در آینده نزدیک رئیس مجلس ارمنستان به تهران سفر کند تا زمینه بیشتر همکاری های ایران و ارمنستان فراهم شود.
به گزارش ایرنا، ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و 3 میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
شبک **1708**اروپام** 1346* رحمت الله خدادادی**انتشار: علیرضا ارشادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال