یک مسئول در سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

کاهش فقر مطلق و ساماندهی هدفمندی یارانه ها از ارکان مهم لایحه بودجه 97

تهران- ایرنا- مشاور معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: کاهش فقر مطلق و ساماندهی هدفمندی یارانه‌ ها از مهمترین ارکان لایحه بودجه 1397 است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «افشین برمکی» این مطلب را در نشست شورای هماهنگی روسا و نمایندگان حوزه های اطلاع رسانی و روابط عمومی مرکز، استان ها و واحدهای تابعه که در محل سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، بیان کرد.
وی افزود: هدف دولت، حذف افراد نیازمند نیست بلکه کاهش فقر مطلق از طریق تحت پوشش قرار دادن تمام افراد با درآمد کمتر از میزان مستمری نهادهای حمایتی است.
بنا بر اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، برمکی برنامه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای، تفکیک مصارف از محل درآمدهای اختصاصی به هزینه‌ای و سرمایه‌ای و حرکت به سوی تمرکززدایی را از اصلی‌ترین موضوعات مطرح شده در لایحه بودجه 1397 برشمرد.
وی با اشاره به اینکه برنامه اشتغال دولت یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های لایحه بودجه 1397 است، گفت: نقش استان‌ها در قالب اشتغال فراگیر، اشتغال عشایر و روستایی و اشتغال حمایتی بسیار پررنگ دیده شده است.

** انتشار پیوست‌های لایحه بودجه برای نخستین بار
«امیر باقری» سخنگوی ستاد بودجه و رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که در سخنان خود به تعامل دولت و مجلس بر سر بودجه 1397 اشاره کرد و گفت: دولت دوازدهم چند برنامه بسیار مهم از جمله افزایش رشد اقتصادی، کاهش فقر مطلق، ساماندهی هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت انرژی و ... را سرلوحه کار خود قرار داده که در بودجه 97 تجلی پیدا کرده است.
وی در ادامه به ارایه آمار و ارقام از وضعیت اقتصادی ایران پرداخت و گزارشی از مهم‌ترین شاخص‌های آماری طی شش ماهه نخست سال 1396 ارایه داد.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان، تصریح کرد: در راستای شفاف سازی بودجه، امسال برای نخستین مرتبه تمام پیوست‌های بودجه در سایت سازمان برنامه و بودجه منتشر شد تا مشخص شود هر دستگاهی چه میزان بودجه در اختیار دارد.
در ادامه این نشست «مهدی قمصریان»‌ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی سازمان برنامه و بودجه از مدیران و مسئولان مراکز روابط‌عمومی استان‌ها خواست تا مجموعه اقدام های این سازمان در سطوح استانی را در قالب گزارشی مدیریتی که حاوی چشم‌انداز، استراتژی و نقاط قوت و ضعف سازمان باشد،‌ ارائه دهند ارائه دهند.
وی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه را پاسخگویی عنوان کرد و گفت در هر حوزه‌ای ما موظف به پاسخگویی هستیم؛ این مساله به قدری حائز اهمیت است که رییس‌جمهوری، شورای اطلاع‌رسانی دولت را مکلف به پاسخگویی صحیح به جامعه کرده است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری نوزدهم آذرماه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 1397 کل کشور را تقدیم کرد.
سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است؛ لایحه پیشنهادی دولت اکنون در کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و انتظار می رود جلسات علنی مجلس برای بررسی و تصویب این لایحه از ابتدای بهمن ماه آغاز شود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9132*2025
تنظیم: فرزانه سلامت بخش* ناشر: لیلا جودی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال