کبیر: امیدوارم خودمحوری از بسکتبال کنار گذاشته شود

تهران- ایرنا- «اسدالله کبیر» پیشکسوت بسکتبال ایران، گفت: «رامین طباطبایی» مدیری از جنس بسکتبال است و امیدوارم در دوران مدیریت او شاهد کنار گذاشتن خودمحوری در اداره فدراسیون باشیم.

کبیر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص انتخاب رییس جدید فدراسیون بسکتبال، گفت: باید به رای اعضای مجمع فدراسیون بسکتبال احترام گذاشت و خوشحالم فردی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی بسکتبال را داشته به عنوان رییس انتخاب شده است.
وی ادامه داد: او یکی از اعضای خانواده بزرگ بسکتبال به حساب می آید و به خوبی کمبود ها را می داند و از او می خواهم از تمام خانواده بسکتبال بهره ببرد و دیگر در این رشته دسته بندی وجود نداشته باشد.
پیشکسوت بسکتبال ایران، گفت: یکی از مشکلات بزرگ بسکتبال کیفیت پایین مسابقات لیگ برتر است و متاسفانه به شدت این رقابت ها تضعیف شده است. مدیران زیادی حاضر به سرمایه گذاری در لیگ برتر بسکتبال هستند و تنها باید با آنها وارد مذاکره شد.
وی تصریح کرد: اگر تیم ملی ما در سال های گذشته عملکرد خوبی در قاره آسیا داشت و توانست به المپیک برود به خاطر داشتن باشگاه های قوی بود.
کبیر اظهار کرد: رییس جدید باید برنامه ریزی دقیقی برای بسکتبال پایه و به ویژه بسکتبال بانوان داشته باشد. بسکتبال بانوان ایران با کمی برنامه می تواند در آسیا مدال آور باشد و حیف است این موقعیت را از دست بدهیم.
وی افزود: تردیدی ندارم بسکتبال ایران با مدیریت طباطبایی شرایط بسیار متفاوتی نسبت به این سال ها خواهد داشت و امیدوارم همه خانواده بسکتبال ایران به کمک رییس جدید بیایند.
پیشکسوت بسکتبال ایران گفت: بزرگترین خواسته من از رییس جدید فدراسیون بسکتبال این است که خودمحوری را کنار بگذارد و به صورت جمعی کارها را دنبال کند.
وی در خصوص استفاده از مربیان خارجی در تیم های ملی، اظهار کرد: اگر مربی درجه یک خارجی برای تیم های ملی در نظر گرفته شود هیچ ایرادی ندارد اما اگر قرار است مربیانی بیایند که در سطح مربیان خودمان باشند دلیلی برای استخدام مربی خارجی وجود ندارد.
کبیر افزود: امیدوارم رییس جدید فدراسیون بسکتبال به سراغ «صمد نیک خواه بهرامی» و سایر بازیکنانی که از تیم ملی کنار گذاشتند بروند و اگر شرایط ایده آل دارند به تیم ملی دعوت شوند. وقتی بازیکنان ما در لیگ معتبر چین خوش می درخشند چرا باید کادرفنی تیم ملی از حضور آنها محروم شود.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **9118**1368
خبرنگار: سید جواد بشیری** انتشار: خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال