رئیس جمهوری مصر چهار وزیر را برکنار کرد/ مجلس نمایندگان با ترمیم کابینه موافقت کرد

الجزیره-ایرنا-مجلس نمایندگان مصر امروز یکشنبه در خصوص اقدام«عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر برای تغییر شماری از وزیران دولت «شریف اسماعیل » جلسه ای تشکیل داد و اکثریت نمایندگان به ترمیم کابینه و وزیران پیشنهادی جدید، رای مثبت دادند.

به گزارش ایرنا و به نقل از رسانه های مصری، رئیس جمهوری مصر، سرلشکر «ابوبکر محمود» را به عنوان وزیر توسعه داخلی،«ایناس مصطفی عبدالدایم » را به عنوان وزیر فرهنگ، «رانیا عبدالمنعم المشاط» را به عنوان وزیر گردشگری ، «خالد محمد علی» را به عنوان وزیر بخش کسب و کارعمومی و «عاصم عبدالحمید » را به عنوان معاون وزیر مسکن و همچنین «توفیق امین » را به عنوان معاون وزیر بهداشت تعیین کرد.
پیش از این شایعاتی در خصوص برکناری چهار تا 6 وزیر و همچنین نخست وزیر این کشور نیز منتشر شده بود .
بر اساس قوانین مصر،رئیس جمهوری می تواند پس از مشورت با نخست وزیر، شماری از وزیران کابینه را تغییر دهد اما باید نام وزارتخانه ها و اشخاصی که قصد تغییر دادن آن ها را دارد، برای تایید نهایی در اختیار مجلس نمایندگان قرار دهد و در صورت موافقت اکثریت نمایندگان، ترمیم کابینه قانونی و اجرایی می شود.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ، 12 سپتامبر سال 2015میلادی ، شریف اسماعیل 63ساله را مامور تشکیل کابینه کرد وی پیش از این، از سال 2013 تا 2015 میلادی ، وزیر نفت مصر بود.
خاورم **2041**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال