برگزیده جوان جشنواره فارابی: راه حل مشکلات جامعه، بهبود علوم انسانی است

تهران - ایرنا - برگزیده رتبه سوم بخش جوان نهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با بیان تاثیر علوم انسانی در پیشرفت جوامع بشری گفت: راه حل مشکلات جامعه، بهبود علوم انسانی است.

سمیه سادات طباطبایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نهمین جشنواره بین المللی فارابی افزود: اگر کشور بخواهد از شرایط کنونی عبور کند و به پیشرفتهای گسترده در ابعاد مختلف برسد، باید به علوم انسانی توجه بیشتری داشته باشد
وی خاطرنشان کرد: وظیفه خطیر علوم انسانی در همه جوامع، ساخت افراد و تربیت درست انسانها است و باید تلاش کنیم این وظیفه در کشور ما نیز بخوبی محقق شود.
طباطبایی از «پیشرفت های خوب» کشور در حوزه مهندسی و پزشکی ابراز خرسندی کرد و گفت که ما باید کاری کنیم تا در حوزه علوم انسانی نیز پیشرفتهای قابل توجه و بهبود جدی حاصل شود.
نهمین جشنواره بین المللی فارابی امروز با حضور رئیس جمهور و دیگر مقامات عالی کشور در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.
این جشنواره ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی بود و در آن از برگزیدگانی از گروه های تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی، حقوق، زبان و ادبیات، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، گروه فقه، فلسفه، فن آوری اطلاعات و کتابداری، مطالعات انقلاب اسلامی و مطالعات هنر و زیباشناسی مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین در این جشنواره، نفرات برتر از کشورهای لبنان، افغانستان، عراق، آلمان ، ایرلند و بوسنی هرزگوین که در حوزه اسلام شناسی و ایران شناسی آثار ارزنده ای ارایه کرده اند، تجلیل شدند.
اجتمام**3377**1569
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال