هنرپیشه هالیوود: ترامپ دشمن بشریت است

تهران – ایرنا – تارنمای خبری 'هیل'(TheHill)گزارش داد: 'شان پن' (Sean Penn) هنرپیشه هالیوود، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را دشمن بشریت خواند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، هیل افزود: شان پن پس از آنکه دونالد ترامپ درباره مهاجرین از برخی کشورهای جهان از جمله هائیتی به آمریکا که آنها را کشورهایی 'چاه مستراح' خواند، مطلبی در مجله تایم در انتقاد از گفته های رئیس جمهوری آمریکا نوشت.
بنابراین گزارش، شان پن دراین مقاله به حادثه زلزله 2010 در هائیتی اشاره کرد که چگونه مردم این کشور برای احیای خود از این بلای طبیعی به خود کمک کردند.
شان پن درمطلب خود آورده است که آمریکایی ها باید متوجه شان، شجاعت، سخت کوشی و افتخارات خود باشند و متمرکز بر فردی شوند که استعدادی ذاتی در یاوه گویی دارد.
بنابراین گزارش شان پن در مطلب خود کلمات رئیس جمهوری ترامپ در توصیف مردم آفریقا، السالوادور، و هائیتی را ننگین و خفت آور خواند.
این هنرپیشه سینمانوشت:مردم آمریکا تنها درصورتی می توانند متحد شوند که متوجه باشند، رئیس جمهوری که برگزیده ایم، شاید برای نخستین بار در تاریخ کشورمان، دشمن 'ترحم' است.
شان پن نوشت: در واقع نه تنها ما آمریکایی ها می توانیم بایکدیگر متحد شویم بلکه با اهالی آفریقا، السالودور، هائیتی، مکزیک، خاورمیانه و فراتر از آنها نیز می توانیم متحد شویم اگر ما این موضوع را قبول کنیم که رئیس جمهوری ترامپ، دشمن آمریکایی ها، جمهوریخواهان، افراد مستقل، و هرکودک تازه متولد شده ای است، دشمن بشریت است، وی درحقیقت دشمن کشور است.
هیل نوشت:ترامپ درروزهای اخیر درپی چاه مصطراح نامیدن کشورهایی همچون کشورهای آفریقایی، السالوادور، هائیتی درجریان جلسه با نمایندگان مجلس پیرامون مسائل مهاجرتی ، با انتقادهای شدیدی مواجه شده است.
شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز با پرداختن به این موضوع روز یکشنبه گزارش داد مردم هائیتی در روزهای گذشته دست به تظاهرات اعتراض آمیز علیه این گفته رئیس جمهوری آمریکا زده و شهروندان هائیتی به این شبکه خبری گفتند: ترامپ چهره سفید پوست، نژاد پرست و واقعی خود پس از برگزیده شدن بعنوان رئیس جمهوری آمریکا را نشان داد.
سی ان ان در ادامه گزارش داد: مردم هائیتی وعده دادند که وی را در انتخابات میان دوره ای 2018 در پای صندوق های رای به یاد خواهند داشت.
اروپام **1302**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال