خط انتقال تصفیه خانه فاضلاب شهرک قدس به جنوب تهران امسال تکمیل می شود

تهران- ایرنا- مدیر نظارت بر خطوط اصلی شرکت فاضلاب تهران گفت: خط انتقال تصفیه خانه فاضلاب شهرک قدس به جنوب تهران با هدف افزایش ظرفیت تصفیه خانه شهرک قدس، تا پایان امسال تکمیل می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت فاضلاب تهران، «مسعودرضا ثامنی» اضافه کرد: فاضلاب محدوده های پونک، جنت آباد شمالی، شهرک غرب و سعادت آباد از طریق این خط انتقالی به طول پنج هزار و 300 متر از تصفیه خانه شهرک قدس به خط غرب قدیم در میدان توحید می ریزد و از آنجا به تصفیه خانه فاضلاب جنوب منتقل می شود.
به گفته ثامنی این خط با قطر یک هزار میلیمتر در مسیر حاشیه غربی بزرگ راه شیخ فضل الله نوری در ادامه خیابان ناظریان قمی خیابان منصوری کیا و خیابان ستارخان در محدوده غرب تهران در حال احداث است.
اکنون این خط از تقاطع شهرآرا تا میدان توحید تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است و تا پایان این ماه محدوده خیابان ستارخان نیز تکمیل خواهد شد.
با افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه شهرک قدس، ظرفیت فاضلاب ورودی به ١٢٧هزار مترمکعب در شبانه‌روز می‌رسد و 544 هزار نفر جمعیت افق طرح زیر پوشش قرار می‌گیرند.
به گزارش ایرنا، «محمد پرورش» مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران پیشتر با اشاره به اینکه تاکنون 6 هزار و 500 کیلومتر شبکه فاضلاب در تهران اجرایی شده است، گفته بود: پروژه فاضلاب تهران تا سال 1400به اتمام می رسد.
به گفته وی، در تهران 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا خواهد شد اما تاکنون 6 هزار و 500 کیلومتر یعنی 73 درصد از این شبکه اجرا شده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9189*2025
خبرنگار: اسماعیل داودی* ناشر: لیلا جودی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال