همکاری فدراسیون موتورسواری با هلال احمر

گرگان - ایرنا - رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی با اشاره به حضور موفق موتورسواران و آفرودبازان برای کمک رسانی در زلزله استان کرمانشاه، گفت: درحال انعقاد تفاهم نامه همکاری با جمعیت هلال احمر هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد صیدانلو روز یکشنبه در مجمع عمومی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان گلستان در گرگان اظهار کرد: این ورزش برای توسعه نیازمند همکاری نهادهای مختلف است.
وی در خصوص مشکلات این رشته ورزشی به محدودیت واردات خودروها و تجهیزات مربوط به آن اشاره کرد و افزود: در این پیوند تعامل خوبی با حوزه صنعت داشته ایم ،اما رفع کامل مشکلات نیاز به همکاری بیشتری دارد.
به گفته وی؛ رفت و آمد خودروها و موتورها نیز در شهرها با مشکلات عدیده روبرو بوده و هنوز قانون مدون برای حرکت وسایل نقلیه این فدراسیون تعیین نشده است.
وی؛ نامناسب بودن زیر ساخت های موتورسواری و اتومبیلرانی کشور را از دیگر مشکلات بیان کرد و گفت: این رشته بعد از 40 سال فعالیت هنوز از اعتبارات ورزشی بهره نمی برد.
صیدانلو؛ ساخت ورزشگاه و پیست برای این رشته ورزشی را تنها در توان دولت اعلام و بیان کرد: سعی می شود که سهم این رشته را در اعتبارات عمرانی ملی و دولتی به منظور فراهم کردن امکانات بیشتر برای توسعه فعالیت علاقه مندان اخذ کنیم.
وی با بیان اینکه از افزون بر 10 هزار پروژه افتتاح شده و 380 پروژه در حال اجرا در کشور حتی یک مورد برای این فدراسیون تعریف نشده است، گفت: در سال جاری با پیگیری و رایزنی توانستیم در برخی استانها مانند فارس، گیلان و گلستان از ادارات کل ورزش و جوانان زمینی برای ساخت پیست سه تا چهار هکتاری دریافت کنیم.
وی همچنین بر آموزش مهارت های لازم به رانندگان این حوزه تاکید کرد و افزود که در این زمینه دوره های آموزشی برای سنین 14 تا 18 سال برگزار می شود تا فرزندان ما ابتدا رانندگی را فراگرفته و در سن قانونی گواهینامه دریافت کنند.
به گفته صیدانلو؛ بسیاری از تصادفات و تلفات ناشی از آن به علت نداشتن کنترل و مهارت کافی در رانندگی است که این مشکل با آموزش تا حدودی رفع می شود.
به گزارش ایرنا در این مجمع با رای اعضای هیات گلستان حسین پیشقدم به عنوان رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان انتخاب شد. وی پیش از این سرپرست هیات بود.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشاردهنده: پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال