با تاکید بر عناصر قصه ایرانی

پوستر بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منتشر شد

تهران - ایرنا - پوستر بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری که بهمن ماه برگزار می شود با تکیه بر عناصر قصه‌گویی سنتی ایرانی منتشر شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هدا حدادی تصویرگر این پوستر با بیان اینکه اثر او به تعامل نسل امروز با نسل گذشته اشاره دارد،‌ گفت: اگر چه جشنواره بین‌المللی است، اما از آنجا که برگزار کننده، ایران است این امکان فراهم بود که از عناصر سنتی قصه‌گویی در آن استفاده شود.
وی افزود: در همین راستا تصمیم گرفتم مادر بزرگی را تصویر کنم که در حال قصه‌گویی برای نوه‌هایش است‌. در این فضا از لحاف و تشک سنتی استفاده کردم و فضای راحت و آرامی را ترسیم کردم که قصه‌گویی باید در آن اتفاق بیفتد.
این تصویرگر ادامه داد: رهایی، آزادی و آرامش عناصری‌ هستند که اثر به آن‌ها تکیه دارد. کودک زمانی که قصه‌ای را می‌شنود به آرامش و رهایی می‌رسد. از سوی دیگر هدف پایانی قصه‌گوها همنشینی افراد،‌ گرد هم آمدن آدم‌ها و در واقع روایت تجاربی است که در قالب قصه اغراق می‌شوند.
حدادی ادامه داد: در تصویر عناصر سنتی در لباس مادربزرگ مشهود است با این حال کودکان لباس‌های امروزی پوشیده‌اند. این مساله هم به تعامل دو نسل اشاره دارد و هم به این مساله می‌پردازد که نسل جدید همچنان نیازمند شنیدن قصه‌اند.
وی درباره‌ شیوه‌ انتخاب رنگ‌ها برای پوستر بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی توضیح داد: رنگ‌های شاد علاوه بر جاذبه‌ بصری می‌توانند بر شادی و صمیمیتی اشاره داشته باشند که فضای قصه و شنیدن قصه و دور هم نشینی ایجاد می‌کند.
بر اساس این گزارش، گرافیست پوستر بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شاپور حاتمی است.
بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی دوم تا پنجم بهمن ماه در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهد حضور قصه‌گویانی از ایران و دیگر کشورهای جهان است.
فراهنگ**1883**1823 دریافت: مریم جلوداران**انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال