معاون درمان وزیر بهداشت:

20 راهنمای بالینی برای خدمات گرانقیمت درمانی امسال تدوین می شود

تهران-ایرنا-معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: سعی داریم تا قبل از پایان سال برای 20 خدمت پر هزینه درمانی مانند سرطان راهنمای بالینی و پروتکل های درمانی قابل اجرا در بیمارستان ها تدوین کنیم.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، قاسم جان بابایی در جلسه مشترک مدیران ارشد حوزه درمان، بهداشت، فناوری اطلاعات و برنامه ریزی وزارت بهداشت که درباره استقرار نظام ارجاع خدمات سلامت برگزار شد افزود: نظام ارجاع یک مهره کلیدی در نظام سلامت است که به عنوان ابزار نظارتی و مدیریتی قابل استفاده خواهد بود.
وی افزود: برای مدیریت بهینه هزینه ها هم باید در راستای استقرار و شکل گیری نظام ارجاع در سطوح دو و سه تلاش می شود و خوشبختانه زوایای کار با همکاری مشترک بهداشت و درمان، ارزیابی و بررسی شده است، همچنین در راستای مدیریت خدمات و داروهای پر هزینه اقدامات خوبی در چند ماه اخیر صورت گرفته است.
جان بابایی افزود: سعی کرده ایم ساختار خدمات درمانی کشور را مبتنی بر نظام ارجاع اصلاح و فعال کنیم و تغییرات در سطح دو و سه نظام ارجاع متناسب با شرایط جدید لحاظ شده است.
وی ادامه داد: بازنگری خدمات پایه از دیگر برنامه های وزارت بهداشت است و نوشتن گایدلاین ها برای خدمات پر هزینه یکی از این اقدامات است که خوشبختانه در این راستا گام های خوبی برداشته شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تدوین راهنماهای بالینی را از حوزه سرطان و داروهای پرهزینه در این بیماری آغاز کردیم و در این راستا با تمام انجمن ها نشست برگزار کردیم تا بتوانیم کار را به انجمن ها واگذار کرد.
وی افزود: بازنگری خدمات پایه در تمام حوزه های درمانی آغاز شده است.
دریافت خبر: افشین شاعری ** ناشر: مریم برزآبادی
اجتمام 3063 ** 1418

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال