برنامه برگزاری جشنواره ایثار اجتماعی در کشور درحال تدوین است

ساری - ایرنا - مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار تنها مختص به زمان دفاع مقدس نیست، گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار در جامعه، تدوین جشنواره ایثار اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، غلامرضا یاوند عباسی روز یکشنبه در شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مازندران در ساری، افزود: اکنون این برنامه جدید در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت درحال تدوین است .
وی با پیش بینی این که از سال آینده برگزاری جشنواره های اجتماعی در کشور آغاز شود، گفت: در اجرای این جشنواره ها ، شهادت به عنوان قله ایثار محسوب می شود و افراد و گروهها با انجام کارهای خیرخواهانه ، به سوی قله ایثار حرکت می کنند.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران در تشریح چگونگی برگزاری جشنواره ایثار اجتماعی هم توضیح داد: در این جشنواره ها تصمیم داریم در مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران ، از افراد خیرخواه نیز قدردانی شود.
وی اضافه کرد: به طور مثال در مراسم تجلیل از همسران ایثارگران از افراد و خانواده هایی که اهدای عضو داشتند، مدرسه ساخته اند یا خدماتی را در مناطق محروم انجام داده اند، تجلیل می شود.
یاوند عباسی بر محتواسازی در اجرای برنامه های ترویج حوزه ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: برای این منظور می بایست به جای رویکرد تبلیغی از رویکرد اقناعی استفاده شود تا تاثیر خود را در جامعه بگذارد .
*** نبود بانک اطلاعات جامع کتاب های حوزه ایثار و شهادت
مدیرکل مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران هم در این نشست با اشاره به اینکه نویسندگان ، کتاب های خوبی را در حوزه ایثار و شهادت تالیف کردند ، از نبود بانک اطلاعاتی در این زمینه گله کرد.
سردار عبدالله ملکی گفت : تاکنون 156 عنوان کتاب از سوی این بنیاد ، 150 عنوان از سوی سپاه و 56 عنوان کتاب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ارتباط با ایثار و شهادت منتشر شده است ولی به طور قطع تعداد کتاب های منتشر شده مربوط به این حوزه در مازندران بیشتر است که به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع در این بخش ، آماری درستی در اختیار نداریم.
وی بیشترین کتاب های چاپ شده در این حوزه را مربوط به سال های 91 تا 96 اعلام کرد و افزود : تدوین و تالیف کتاب های با موضوعات شاخص همچون معرفی سرداران و فرماندهان جنگ و نیز نقش قشرهای مختلف در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از جمله برنامه هایی است که بنیاد حفظ آثار مازندران آن را پیگیری می کند.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون 32 هزار و 814 جانباز ، 2 هزار و 385 آزاده و خانواده بیش از 10 هزار و 400 شهید زیر پوشش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران هستند .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال