دبیر جشنواره فارابی:

جایگاه علوم انسانی در ایران رو به رشد است

تهران- ایرنا- دبیر نهمین جشنواره بین المللی فارابی گفت: علوم انسانی امروزه دیگر مهجور نیست و جایگاه آن در جامعه ایرانی روبه رشد است.

دکتر حسین میرزایی امروز یکشنبه در حاشیه اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فارابی در پاسخ به سوال خبرنگار علمی ایرنا در خصوص جایگاه کنونی علوم انسانی در امور جاری کشور اظهار کرد: جایگاه علوم انسانی روبه رشد است و دلیل آن همانطور که رییس جمهوری در این مراسم اعلام کردند، این است که حوزه علوم انسانی امروزه دیگر یک حوزه مهجور نیست و برگزاری این جشنواره و حضور رییس جمهوری در این مراسم خود مبین این مساله است.
وی با بیان اینکه امروزه توجه و دغدغه مندی نسبت به این حوزه در کشور وجود دارد، افزود: در حوزه معاونت پژوهشی وزارت علوم این تاکید و توجه وجود دارد و حوزه علوم انسانی در یک شورای تخصصی ویژه مورد بررسی قرار می گیرد.
دبیر نهمین جشنواره فارابی در پاسخ به سوال دیگر ایرنا مبنی بر نقش و وظیفه دستگاه های اجرایی در بالندگی علوم انسانی در جامعه اظهار کرد: مسلما دستگاه های اجرایی باید بهره مندی اصلی را از مجموعه علوم انسانی داشته باشند.
میرزایی ادامه داد: دغدغه های فعالان این حوزه را به نقل از برگزیدگان این جشنواره خدمت رییس جمهوری اعلام و کتابی نیز شامل دغدغه ها و نقطه نظرات برگزیدگان تقدیم وی کردم که امیدواریم در دستورکار مجموعه دولت نیز قرار گیرد.
آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی صبح امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در سالن اجلاس سران گشایش یافت.
در این آیین منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سید ضیا هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و جمعی از نخبگان و چهره های علمی و فرهنگی کشور حضور دارند.
جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با هدف شناسایی و ارتقای پژوهش های این حوزه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دو سازمان‌ بین المللی یونسکو و آیسسکو و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی در دو سطح «بزرگسال» و «جوان» (زیر 35 سال) به صورت سالانه برگزار می‌شود.
علمی** 1834**1440
خبرنگار: ناهید شفیعی ** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال