امیرعبداللهیان:

55 قطعنامه در کمیته های تخصصی کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی بررسی می‌شود

تهران - ایرنا - دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل با تشریح برنامه های سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی گفت: بیش از 55 قطعنامه در کمیته های اجرایی و تخصصی این کنفرانس بررسی می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه نشست کمیته دائمی ویژه امور سیاسی و روابط خارجی اتحادیه مجالس سازمان همکاری اسلامی در تشریح برنامه های سیزدهمین کنفرانس این اتحادیه گفت: جلسات رسمی کنفرانس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 26 و 27 دی ماه برگزار می شود.
وی افزود: مصوباتی با ابتکار و مشورت کشورهای اسلامی در منطقه و خارج از منطقه پیشنهاد و بررسی شده تا همکاری همه جانبه علمی، اقتصادی، بازرگانی، پارلمانی و سیاسی بین کشورهای اسلامی برای رسیدن به سطح مطلوبی از توسعه و رفاه تقویت شده و تحقق یابد.
دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل تصریح کرد: بیش از 55 قطعنامه پیش از برگزاری کنفرانس اصلی در کمیته های اجرایی و تخصصی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، زنان و حقوق بشر اتحادیه مجالس سازمان همکاری های اسلامی در تهران مورد موافقت اولیه قرار می گیرد و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با حضور رییسان مجالس بررسی و تصویب می شود.
امیرعبداللهیان در توضیح برگزاری کمیته دائمی فلسطین این اتحادیه در ماه های اخیر گفت: پس از اظهارات رییس جمهوری آمریکا در مورد انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و سفارت آمریکا به بیت المقدس کمیته ویژه فلسطین اتحادیه تشکیل جلسه داد و در حضور نمایندگان 15 کشور از کشورهای آسیایی، عربی و آفریقایی قدس را به عنوان پایتخت دائمی فلسطین مورد تاکید قرار دادند.
وی یادآور شد: کمیته دائمی فلسطین این اتحادیه روز گذشته نیز تشکیل جلسه داد و به موضوعاتی در این زمینه پرداخت، همچنین موضوع تحریم کالاهای تولید رژیم صهیونیستی در کشورهای اسلامی مطرح و مورد نظر موافق اعضای کمیته قرار گرفت البته بیانیه ای نیز از سوی کمیته فلسطین در روز پایان کنفرانس اعلام می شود.
به گزارش ایرنا، در سیزدهمین کنفرانس اتحادیه بین المجالس سازمان همکاری اسلامی از 54 کشور عضو سازمان همکاری اسلامی دعوت شده بود که 44 کشور برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کردند.
قرار است 16 رییس مجلس و 14 نایب رییس در این اجلاس حضور یابند و بقیه در سطح رییسان گروه دوستی پارلمانی و نمایندگان پارلمان های کشورهای اسلامی خواهند بود.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال